19.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Doğalgaz Tasarrufu Yapmanın Püf Noktaları

Doğalgaz Tasarrufu Yapmanın Püf Noktaları

Doğalgaz Tasarrufu Yapmanın Püf Noktaları. Doğalgaz faturası için daha düşük fiyatlar ödemek amacıyla belli başlı öne çıkan yöntemler var. Bunlar hem ısıyı muhafaza etmek, hem de bu sayede daha az doğalgaz tüketmek üzerine kurulu.

Doğalgaz tasarrufu yapmanın yolları arasında öne çıkanlar:

Doğalgaz Tasarrufu Yapmanın Püf Noktaları

Isı tasarrufu ya da ısıyı muhafaza etmek, doğalgaz tasarrufunun en önemli kısmı. Bu nedenle ısıyı korumak, sıcaklığı içeride tutmak için geceleri ve akşamları perdeleri kapatmanız faydalı olacaktır. Eğer içerisi fazla ısınırsa perdeleri veya pencereleri açmak yerine kaloriferin musluğunu kısmayı deneyin.
Bacalı cihazlarınızı dolapların içerine yerleştirmeniz, cihazların yanmak dış ortamdan hava almasını engelleyeceği için dışarıya yerleştirin.
Termostatik vana kullanımı, sıcaklığı ayarlamanızı daha milimetrik hale getirir ve yakıt tüketiminde önemli oranlarda tasarruf sağlar.
Pencere ve kapı izolasyonu yoksa aralardaki boşlukları sünger ile kaplamanızda fayda var.
Kalorifer petekleri arkasına paneller koyarak duvardan gelen soğuğu kesebilir ve sıcaklığı daha iyi bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Panelden kasıt, kolayca bulabileceğiniz ısı yalıtım levhaları.
Tavan aralarını kullanmıyorsanız buralara çatı şiltesi döşeyin. Duvarları içerilerinden yalıtabilmek için alçı plaka kaplı taş yünü levha veya camyünü kullanın.
Isı tesisatları için camyünü prefabrik boru kullanabilir, vana ceketi uygulamalarını deneyebilirsiniz. Bunlar, ısı kayıplarını en aza indirecektir.

Bir önceki yazımız olan Gardrop Kokusu Nasıl Önlenir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ