25.03.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Kahve Unu Nedir

Kahve Unu Nedir

Kahve Unu Nedir? Kahve Unu Nerelerde, Nasıl Kullanılır?

Kahve Unu Nedir? Günümüzde artık beyaz una rakip bir çok un çeşidi kullanılmakta ve faydaları tartışılmakta. İnsanlar faydalı beslenmenin önemini anlamış ve yeni hormonsuz gıdalar peşine düşmüş bulunmakta. İşte bugün duyanların hayret edeceği bir un çeşidinden bahsedeceğiz; Kahve Unu. Kahvenin unu nasıl olur demeyin, tıpkı diğer unlar gibi çok amaçlı kullanılabilen kahve unu faydaları ve içerisindeki zengin besin değeriyle de kendinden söz ettirmeye başladı bile.

Kahve Unu

Kahve unu nasıl yapılıyor sorusuna gelecek olursak; kırmızı minik taneler halinde olan kahve meyvesinin çekirdeği kahve yapımı için çıkarıldıktan sonra geride kalan etki kısımdan yapılıyor. Kahve çekirdeğinin kavrulup çekilmesiyle ortaya çıkan toz formundan daha farklı bir ürün elde edilmiş oluyor. Kahve unu zengin içeriğiyle süper besinler arasında kendine yer buluyor. İçerisinde demir, protein ve fazlaca potasyum barındırdığı için diğer un çeşitlerine göre daha besleyici bir un oluyor.

Kahve ununun kullanım alanı ise çok geniş. Tıpkı diğer unların kullanım alanı gibi her türlü un ile yapılan yiyeceğe konulabilir.

Kek, pasta, kurabiye, makarna, ekmek ve poğaça gibi hamur işlerinde kolaylıkla kullanılabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ