01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Çift Kişilik Alez Ölçüleri Nelerdir?

Çift Kişilik Alez Ölçüleri Nelerdir?

İçindekiler

İyi bir uyku çekmek için yatağın rahat ve sağlığa uygun materyallerden üretilmiş olması gerekir. Ancak yatağın da rahatlığının ve hijyeninin uzun süre devam etmesi için bazı tekstil ürünleriyle desteklenmesi gerekir. Alez de yatağı korumak ve ömrünü uzatmak için kullanılan ürünlerdendir.

Çoğunlukla üst kısmı pamuklu malzemeden, iç kısmı sıvı geçirmesini engelleyen polyester kaplamadan oluşan alez modelleri farklı ölçüleri ile yataklara uyum sağlar. Bir alezin verimini etkileyen unsur kalitesi kadar doğru ölçüye uygun olarak seçilmesidir. Çift kişilik yataklar nasıl ki 140×190, 150×190 ve 160×190 gibi birçok farklı ölçüde üretiliyorsa çift kişilik alez ürününün de buna uyum sağlaması gerekir.

Yatak yüzeyini korumak için sadece çarşaf kullanımı yeterli olmadığından alez kullanımı tavsiye edilir. Gece boyunca terleme ya da soluma yoluyla yatağa geçen ıslaklık aslında içinde bakterilerin ve mite gibi alerjenlerin üremesine neden olabilir. Yatağı bazı ev kazalarından kaynaklanan sıvı temasına karşı koruması da alezin tercih edilme nedenidir.

Alez istenildiği zaman yıkanabildiğinden büyük bir temizlik kolaylığı sunar. Doğru ölçüde seçilip tüm yatak yüzeyini kaplıyorsa beklentiyi tam olarak karşılayabilir. Puffy çift kişilik alez ölçüleri farklı ebattaki yataklara uygun olarak genellikle 140×190 cm, 150×200 cm, 160×200 cm ve 180×200 cm olarak üretilir. Tek parça yataklar ya da iki tekli yatağın bir araya getirilmesi ile oluşturulan geniş yataklar için de uygundur. İki tekli yatağın birleştirilmesi ile oluşan yataklarda genellikle 180×200 cm çift kişilik yatak alezi tercih edilir.

Puffy çift kişilik alez

Alez Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dinlendiğiniz ve yeni güne hazırlandığınız kaliteli uyku için ihtiyaç duyduğunuz her tekstil ürünü gibi alez de özenle seçilmelidir. Alez satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ölçüdür. Yatak genişliğine küçük gelen bir ölçü tüm yüzeyi kaplamadığı için koruma yetersiz kalır. Ayrıca yüzeye tam oturmayan alez çarşafın da düzensiz görünmesine neden olabilir.

Yatağa büyük gelen bir çift kişilik alez ölçüsü de fazlalık nedeniyle kırışma, bollaşma ve yerinden çıkma gibi sorunlara neden olarak uyku konforunu olumsuz etkiler. Bunun yanı sıra alez alırken ürünün kumaşı, özellikleri ve ihtiyaçlarınız da önemlidir. Su geçirmez alezler ile sadece pamuktan üretilmiş alez modelleri aynı özellikleri sergilemez. Özellikle hasta ve çocuk yatakları için Puffy tarafından özel üretilen su geçirmez lastikli alez tercih edilebilir.

Nefes alabilen bir ürün isteyenler de pamuklu ve terletmeyen ürünlere yönelebilir. Ayrıca Puffy’nin geniş ürün yelpazesinde Anti-stress alez gibi vücuttaki statik elektriği dengeleyerek daha huzurlu ve iyi uyku yaşanmasını sağlayan modeller de vardır.

Yatak için kullanılan karyola ya da baza da alez seçiminde etkili olur. Kenarları yüksek bir karyola için kenarı lastikli olan alezlerin tercih edilmesi, daha kolay bir şekilde yatağa yerleştirebilmenizi sağlar. Baza gibi çevresini açıkta bırakan bir mobilya üzerindeki yataklarda kenar koruması için havuzlu kenar lastikli alez tercih edilebilir.

İyi Uyku ve Konforlu Yataklar için Alez Modelleri

Yatak eskidiği için konforsuz hale geldiyse, dolgulu çift kişilik alez modelleri ve uyku pedi birlikte kullanılabilir. Bu ürünler sayesinde yatak daha konforlu hale gelebilir ve uyku kalitesi artabilir. Uyku pedi, alez gibi yatağı korusa da asıl geliştirilme amacı konforu artırmak için dolgu ve yumuşaklık yaratmak olduğundan su geçirmezlik özelliği bulunmaz. Bu nedenle uyku pedini desteklemek için su geçirmezlik özelliği olan bir alez seçmek gerekebilir. Siz de ihtiyaçlarınıza uygun Puffy yatak pedi ve çift kişilik alez fiyatları seçeneklerini değerlendirerek iyi bir uyku için yatağınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

İyi bir uyku sonrasında mutlu uyanılan sabahlar için şimdi Puffy çift kişilik alez seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ