01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Banyome.com’dan Güzel bir Banyo Tasarlamanın İpuçları

Banyome.com’dan Güzel bir Banyo Tasarlamanın İpuçları

Banyonuzu değiştirmeye karar verdiniz ve nasıl bir banyo tasarlayacağınızı bilmiyorsunuz. Peki bu durumda ne yapmalısınız ?

İşte size güzel bir banyo tasarımı yapmanızı sağlayacak ipuçları:

Öncelikle banyonuzun rengini belirlemelisiniz. Beyaz ve açık renkler daha çok sade ve zarif  banyolarda tercih edilir. Koyu renkler ise iddialı renklerdir ve tasarımları daha zordur. Ancak doğru ürünler tercih edildiğinde koyu renklerde çok etkileyici bir banyo ortaya çıkabilir.

Öncelikle seramik veya boya kullanılacaksa bunların rengi tercih edilir.

Daha sonra bu renklere uygun duş sistemi , bataryalar hatta klozet renkleri tercih edilmelidir.

banyo tasarımı

Açık renklerle renkli bataryalar örneğin siyah bataryalar tercih edilebilir. Bu kontrast yaratacağından güzel bir görüntü oluşturacaktır. Ancak seçilen bataryanın rengi tüm diğer bataryalarda da kullanılmalıdır.

Koyu renk fonu olan ise banyolarda açık renk ürünler kullanmak daha zordur. Koyu renklerin farklı renkteki kontrastları ile devam edilmesi önerilir. Mesela Antrasit bir fon varsa, gri,koyu gri, bazı yerlerde gene koyu ahşap rengi ve siyah ürünler kullanılabilir.

Banyo dolabı rengi ise bu renlere göre kombinlenebilir.

Banyoda ayna tercihi çok önemlidir. Güzel şekli olan yada renkli bir ayna konsepti çok değiştirebilir ve banyonun çok güzel gözükmesini sağlayabilir. Kısaca ışıklandırma da banyoda çok önemli bir yer tutar. Tasarımda köşeli hatlarda ürünler kullanıldıysa kare yada dikdörtgen bir ayna, yuvarlak hatlarda ürünlerde ise yuvarlak hatlarda aynalar kullanmak daha uygun olur.

Banyoda ayna tercihi

Bunların yanı sıra kullanacağınız ürünlerin kalitesinin de banyonuzun kalitesini yansıtacağını da belirtmek isteriz.

Güzel bir banyo tasarlamak için mimarların ve bu işte uzmanlaşmış insanların tavsiyelerini de almanızda yarar vardır. Banyome.com 25 yıllık tecrübesi ile müşterilerine bu danışmanlık hizmetini de vermekte ve müşterilerini doğru ürün ve tasarımlara yönlendirmektedir.

Sitemizde sizlere sunulan Grohe, Hansgrohe,Geberit,Duravit ve Kütahya Seramik gibi markaların ürünleriyle muhteşem bir banyo tasarlamak elinizde.

Yeni banyonuzu keyifli günlerde kullanmanızı dileriz.
Banyome.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ