08.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Banyo Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimleri

Banyo Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimleri

İçindekiler

Banyo Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimleri. Günümüzün büyük bir bölümünü olmasa bile en rahatlatıcı dakikalarımızı evimizin, iş yerimizin ya da konakladığımız otelin banyosunda geçirdiğimiz su götürmez bir gerçektir. Yorucu geçen bir günün ardından kendimizi attığımız küvet, hızlıca hazırlanıp çıkmamız gerektiğinde cankurtaranımız duşa kabin ya da tuvalet ihtiyacımızı gidermek için kullandığımız klozete ev sahipliği yapan banyomuzda, seramik malzemeler kadar tamamlayıcı mobilyalarında önemi büyüktür.

Özellikle şampuan ve benzeri ürünlerimizi koyacağımız küçük dolaplar, nispeten bu dolaplardan daha büyük havlu dolapları ve diğer eşyalarımız için gereken dolaplar başta olmak üzere banyomuzda ihtiyaçlarımızı karşılayacak birçok mobilya bulunmaktadır. Banyoların evimizin en ıslak ve en nemli yerleri olması nedeniyle, banyo mobilyalarının diğer alanlarda kullandığımız mobilyalara göre biraz farklılık göstermesi gerekmektedir. Banyo dekorasyonlarında son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen pleksi aksesuarlar ortamın daha şık ve kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Dekorasyon konusunda bayanların ne kadar hassas olduğunu bildiğimiz için pleksi malzemeler konusunda farklı renk ve malzeme seçimlerinde seçici davranmaktayız.

Banyo Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Söylediğimiz gibi banyolar evimizin en ıslak ve en nemli kısımlarıdır. Bu nedenle banyo mobilyası seçerken öncelikle mobilya malzemesinin suya ve neme dayanıklı olmasına özen göstermeliyiz. Bu bağlamda öncelikli olarak plastik mobilyaları tercih etmeli, suyla temas sonrası bozulma ve paslanma ihtimaline karşı sunta ve metal malzemeden yapılmış banyo mobilyalarından tercihen uzak durmalıyız.

Ancak sağlık nedeniyle plastik ürünlerden uzak durmayı tercih ediyorsak ve ille de ahşap mobilya uygulamalarını tercih edeceksek, sunta ve mdf benzeri malzemelerin kullanıldığı ürünler yerine keresteden (sadece yüzeyi işlenmiş ahşap) yapılmış ürünleri tercih etmemiz daha doğru olacaktır.

Banyo Dekorasyonu İçin Mobilya Seçimleri

Malzeme Seçimini Yaptık, Peki Pleksi ürününde Renk Ve Desen?

Banyo mobilyası seçimi yaparken malzeme kalitesinden sonra gelen en önemli faktör mobilyaların renkleridir. Mobilya seçiminde banyo seramiklerine nispeten yakın ve uygun renkler tercih edilmelidir. Renk seçimi yapılırken seramiklerle olan uyumun yanı sıra, koyu seramiklerle kaplanmış bir banyoda açık renk mobilyalar tercih edilerek ortama aydınlık ve ferah bir görünüm kazandırılabilir. Yoğun tempoda geçen bir iş gününün ardından sıcak suyun altında biraz olsun rahatlamaya çalışırken açık pastel renklerde banyo mobilyalarının gözünüzü ve dolaylı olarak vücudunuzu dinlendirebileceğini de gözden kaçırmamak gerekir.

Malzeme Kalitesi, Rengi Ve Deseni Seçim Yapmak Pleksi İçin Yeterlimi?

Tabi ki tüm bu hususlar mobilya seçimi için bize yeterli gelmeyecektir. Her kulvarda olduğu gibi, banyo mobilyası seçiminde de güvenliğin ön planda tutulması gerekmektedir. Ev kazalarının büyük bir kısmının banyoda meydana geldiğini düşünürsek, olası bir kaza anında çıplak olduğumuzu ve vücudumuzun neredeyse tamamen korumasız olduğunu da göz önünde bulundurmamız gerekir. Başımızı ya da vücudumuzun çeşitli yerlerini çarparak zarar görme ihtimaline karşı köşeleri daha oval olan hatta mümkünse lastik ya da sünger kaplı mobilyaları tercih etmemiz, vücut sağlığımız açısından oldukça önem taşımaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ