28.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ankara Leke Tedavisi

Ankara Leke Tedavisi

İçindekiler

Melanin denilen pigmentinin insan vücudunun bazı bölgelerinde toplanması halinde cilt lekeleri meydana gelebiliyor. Bu lekelerin bazıları da doğuştan geldiği gibi ileri yaşlar ve güneşin etkisine bağlı olarak gelişebilir.

Estetik açıdan bu durumlardan hoşnut olmayan kişiler doğru cilt bakımları ile kurtulabilirler. Leke tedavisinde etkili yöntemler kullanan rhea güzellik firmamız cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlayarak sağlıklı ve genç bir şekilde görünmenize yardımcı olur.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur?

Güneş, hamilelik, yaşlılık, doğum kontrol kapları ve hormon gibi nedenlerden dolayı melanin pigmenti daha fazla üretilmesine bağlı lekeler oluşur. Cildin çeşitli bölgelerinde meydana gelen kahverengi yamalara genellikle melazma diye adlandırılır.

Hamilelik ve ileriki yaşlar da vücutta çıkan renkler de başka isimlerle anılır. Rhea güzelik klinik merkezi olarak oluşan bu tür lekelerden deneyimli uzmanlarımızla steril ortamlarda ve organik yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

Güneş Lekesi Nedir?

Güneş lekeleri olarak biline melazma genellikle 30’lu yaşlarda meydana gelir. Daha çok kadınlarda meydana gelen bu lekeler bazen erkekler için de büyük sorun olabiliyor. Daha çok iki yanında meydana güne lekeleri yanak, burun ve dudak üstlerinde de oluşur.

Leke Tedavisinin Yapılma Zamanı

Yaşlılık, doğuştan ve dış etkenlere bağlı olarak oluşan lekelerin tedavisi kış ayları daha uygun olur. Lekeler yeni oluşma sürecindeyken tedavi edilmesi de oldukça önem taşır. Çünkü yeni lekeler tedavisinde olumlu yanıtlar daha kısa sürede alınır. İnsanların bu daha duyarlı olması ve lekelerin tekrarlama ihtimalini bilmelidir.

leke tedavisi

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Erkeklere oranla kadınlarda daha fazla meydana lekeler istenmeyen durumlar olarak bilinir. Bu tür durumlarda ankara leke tedavisi hizmetleri sunan deneyimli uzmanlarımız modern cihazlar kullanarak etkin yöntemler kullanıyoruz. Uzmanlar tarafından ciltte meydana gelen yanık, kızarıklık ve kaşıntı varsa ilk önce bunlar tedavi edilip iyileştikten sonra leke tedavisine başlar.

Lekeler Nasıl Önlenebilir?

Cilt lekelerin korunmak için bazı durumlar mümkündür. Özellikle güneş ışınlarına maruz kalınmaktan sakınılması olduk önemlidir. Bu durum mümkün değilse ise yüz ve vücudun açıkta kalan kısımlarına güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Ayrıca yaz aylarında alkol içeren parfümler sıkıldıktan sonra korumasız bir şekilde güneşe çıkılmaması gerekir.

Leke Tedavi Yöntemleri

Dış etkenlere bağlı olarak oluşan lekelerin tedavisinde sadece bir yöntem yeterli olmayıp kombine şeklinde kullanılır. Bu yöntemlerle desteklenen krem ve antioksidan takviyeler de bulunuyor. Ankara leke tedavisi kliniği olarak uyguladığımız modern yöntemler sayesinde iyileşmeler sağlanır.
Kaynak: https://rheaguzellik.com/leke-tedavisi/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ