23.09.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Alüminyum Perçin Çeşitleri Civtec Civata’da!

Alüminyum Perçin Çeşitleri Civtec Civata’da!

İçindekiler

Ev ve yaşam ürünleri kendi içlerinde farklı kategorilere ayrılır. Gündelik yaşamda kişilerin ihtiyaç duyduğu tamirat işlerinde kullanacağı birbirinden farklı ve çeşitli boyutlarda kullanım kolaylığına sahip ürünler vardır. Özellikle bağlantı elemanları sayesinde işler çok daha kolay ve sağlam bir şekilde yapılabilir. Kullanımı sayesinde büyük emek ve zaman kaybından tasarruf sağlayan alet ve edevatlar, Civtec Cıvata ürün kategorileri içinde uygun fiyatlara sunulur. Hırdavat ürünleri gerek gündelik yaşamda gerek ev ve yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan ürünlerin başında gelir. Alüminyum perçin gibi birbirinden ayrı şekilde duran çok sayıda parçanın sabit ve sağlam bir şekilde birbirlerine tutturulmasında kullanılan ürün seçenekleri işlerinizi sağlam bir şekilde yapmanıza yardımcı olur.

Oldukça dayanıklı ve sağlam yapı malzemelerinden olan perçinler, sabitleme ve birbirine tam olarak tutturma sağlayan ürünlerdir. Perçinler, birbirinden farklı ve çeşitli çok alanda ve durumda kullanılabilme özelliğine sahiptir. Sağlam ve uzun ömürlü bir sabitleme yapılmasında önemli bir rolü olan perçin ürünlerin, sundukları yüksek kalite ve dayanıklılık ile birçok farklı işlem ve durum başarıyla gerçekleştirilir. Perçin kullanımı gerektiren basit ya da karmaşık tüm çalışmalarda doğru ve kaliteli bir alüminyum perçin tercih etmek, büyük bir önem arz eder. Civtec Cıvata’dan yapacağınız perçin seçimi ile montaj ve sabitleme işleminin kalitesi direkt olarak etkilenir.

Alüminyum Perçin Çeşitleri Nelerdir?

Perçin, iki ya da daha fazla parçanın birbirlerine sökülmeyecek şekilde bağlanmasına yarayan ürünlerdir. Perçinler, üstlerinde bulunan ve açılan deliklerin içerisinden geçirilen ve iki ucuna çekiç ile vurulmasıyla şişkin hale getirilmiş yuvarlak metal çubuklardır. Perçinler, pek çok farklı hammadde ve farklı ölçülerde imal edilir. Bunlar arasında en çok tercih edilen alüminyum perçin çeşitleridir. Perçin çeşitleri; pop perçin, örümcek perçin, somunlu perçin, dövme perçin ve ağır hizmet perçini olarak kategorilere ayrılır.

cıvata çeşitleri

Pop Perçin

Alüminyum perçin çeşitlerinden olan pop perçinler, kafa ve çivi olarak iki parçadan meydana gelir. İki ve daha fazla parçayı bir araya getirmeye yarayan bu perçinlerin uygulanmasında manuel ve havalı perçin makinelerinden yararlanılır. Perçin sapının uzunluğu çekme ve kopma hareketleri ve birleştirilecek olan parçaların toplam ağırlığına göre farklılık gösterir.

Parçalara açılmış olan delikten pop perçin geçirilir. Makine aracılığı ile sıkma işlemi gerçekleştirilir. Böylece sıkışan perçin parçaları bir araya getirilmiş olur. Sıkışma sonrası ise çivi kısmı kopar. Bombe, havşa ve geniş kafa gibi çeşitlere sahiptir.

Örümcek Perçin

Örümcek perçinin kafa kısmı alüminyum hammaddesinden üretilir. Bu perçin uygulanması ardından perçinin kafası dörde ayrılır.

Somunlu Perçin

Alüminyum perçin çeşitleri içinde olan bir başka perçin ise somunlu perçindir. Somunlu perçin tek taraftan ulaşılabilen ve cıvatayı kullanmak için ince malzemeleri birleştirmede kullanılır. Somunlu perçin, birleştirilecek olan parçaların birine manuel ve havalı makine ile uygulama yapılır.

Alüminyum perçinler ve cıvata çeşitleri gibi birçok seneği bir arada bulabileceğiniz Civtec Cıvata, uygun fiyat avantajları ile aradığınız tüm ürünlere uygun fiyatlara ulaşmanızı sağlıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ