22.10.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Kadınlar İçin Güzelliğin Sırları

Kadınlar İçin Güzelliğin Sırları

Kadınlar İçin Güzelliğin Sırları. Güzelliğin göreceli olduğunu herkes bilir, kadınlar için bambaşka bir anlam taşıdığını da…

Her kadın güzelliğiyle göz kamaştırmak ister. İşte şimdi sizlere güzellik konusunda önemli ipuçları vereceğiz.  Saçlar, tırnaklar ve pürüzsüz bir cilt güzellik konusunda olmazsa olmazlardandır. İlk olarak tırnaklardan başlayabiliriz.

DAHA SERT TIRNAKLAR !

Tırnaklarınız aniden kırılıyor mu ? Ojede istediğiniz sonucu alamıyor musunuz ? İşte tırnakların daha sert olmasını sağlağan mucize:  Suyu orta dereceli ılık olacak şekilde biraz ısıtın, daha sonra içerisine zeytinyağı ekleyiniz. Zeytinyağı eklendikten sonra sıvı içerisine limon suyu ilave ediniz. Bu kolay karışım hazırlandıktan sonra ellerinizi sıvı içerisinde bir süre bekletiniz. Ellerinizi çıkarttıktan sonra, tırnaklarınızın eski haline göre çok daha sert bir yapıya büründüğünü göreceksiniz. Böylece tırnak kırılması gibi sorunlardan kurtulacaksınız…

Kadınlar İçin Güzelliğin Sırları

SAÇLARINIZ İÇİN NEMLENDİRİCİ!

Şimdi gelelim saçların daha canlı ve parlak görünümünün sağlanmasına. Aslında bu işlemi çok kolay ve çeşitli yöntemlerle gerçekleştirmek mümkün. Elleriniz için kullandığınız nemlendirici kremden bir bölümü saçlarınıza sürerekte güzel bir görünüm alabilirsiniz. Özellikle nemlendiriciyi banyo sırasında saçlarınıza sürmeniz halinde, banyo sonrası gözle görülür bir şekilde saçlarınızın daha parlak ve canlı bir yapıya sahip olduğunu göreceksiniz.

DOĞRU FAR TERCİH ETMEK

Göz kapakları üstünden eğer far birikiyorsa, yağ bazlı farlar kesinlikle tercih etmeyin. İçerisinizde yoğun renk pigmentleri olan pudra farları kullanmaya özen gösterin. Böyle bir sorununuz varsa özellikle  hafif sedefli farlar alırsanız bu konuda sorununuzu çözecektir. Çünkü, içeriğindeki sedefli maddeler göz kapağının üzerine yapıştığı için birikmeyi engeller.

Bir önceki yazımız olan Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde cilt sağlığı, kadınca ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ