24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ağızdan Kart Çıkarma İllüzyonu

Ağızdan Kart Çıkarma İllüzyonu

İçindekiler

Sihirbazlık

Günümüzde birçok sihirbazlık hilesini öğrenmek mümkün. İnternette işleri sihirbazlıkla alakalı olmayan insanların bile videosunu bulabilir hale geldik. Sihirbazlıkta en önemli iş görmedir. Ancak kimse dikkatli bakmadığı için olayın aslını göremez ve bize sihirbazlık çok zor bir işmiş gibi gelir aslında öyle değildir. Sihirbazlıkta en kolay şeylerden biri kart numaralarıdır. Diğerlerinden daha çabuk öğrenilebildiği kesin ve teknik anlamında o kadar da meşakkatli bir işi yok.

Ağızdan Kart Çıkarma İllüzyonu

Ağızdan Kart Çıkarma İllüzyonu Nasıl Yapılır?

Kişinin ikna olduğuna eminseniz illüzyonu başlatabilirsiniz demektir. İskambil kağıdının içinde 52 tane kart bulunur. Bu numarayı yapabilmek için illüzyonu yaptığınız kişinin önünde kartların hepsini karıştırmanız gerekir. Karıştırma işleminden sonra kişinin bir kart seçmesi istenir, kartı kendisi de görebilir sihirbaz da çünkü mesele kartın hangisi olduğu değil görmeden ağzından çıkartmaktır.

Seçtirdiği kartın dışındaki elinde başka bir kart destesi daha vardır. Yani kart destesini ikiye ayırmıştır ve sadece bir elinden desteyi seçtirmiştir. Diğer elindeki en üstte olan kartı aldığı destekle ters çevirir mesele hangi kart olduğu değildir hile burada başlar. Kişiden kartı geri istenir ve kartını en üste koyar böylece kartı kaybolmadan önce görmüş olur. Bu kartın hemen altında daha önce ters çevirdiği kart vardır bu şekilde kartların yerini değiştirebilir ancak izleyici kartın değişmediğini orada bulunduğunu zanneder. En üstteki iki kart tek kartmış gibi çevrilir.

Diğer elinde olan desteleri bu arada kapatmaması gerekir seyirci çevirdiği kartın kendisine ait olduğunu ve en üstte bulunduğunu düşünür. Seyircinin bilmediği aslında kendisine ait olmayan kartı diğer elinde bulunan desteye geri koyar. Dikkatini dağıtmak için de seyirciye kartını ittirmesi söylenir. Dediğimiz gibi bu bir görme meselesidir dikkatli bakmayan göremez. O kartla ilgilenirken sihirbaz da kartı ağzına götürür ancak bunu fark ettirmeden yapar seyirci hangi ara olduğunu bile anlamaz. Sonra kartları çeviriyormuş gibi yapar karıştırdığını düşünür. Sonra sihirbazlığı yapan kişi ağzından kartı çıkartır zaten kartlar karıştırıldığında da ordadır fakat herkes anlık olarak çıkarttığını düşünür o aslında izleyiciyi oyalamıştır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ