20.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Yumurta Kabuğunun Mucize Faydası

Yumurta Kabuğunun Mucize Faydası

Yumurta Kabuğu faydaları ve yumurta kabuğu zarındaki mucize fayda bu yazımızda.

Yumurta Kabuğunun Mucize Faydası. Amerika ve Almanya’da yapılan bilimsel çalışmalar sonunda Yumurta kabuğunda bulunan zarda değişik proteinler bulunduğunu ve bu proteinlerin kireçlenmeye bağlı ağrıları 1 hafta gibi kısa bir sürede %40 oranında azalttığı ve kireçlenme problemini tedavi ettiği sonucunu İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Üyesi Prof. Dr. Fatma Nurten Eskiyurt ve Köln Üniversitesi Biokimya- Endokronoloji Uzmanı Dr. Cem Aydoğan açıkladı.

Amerika’da 2009 yılında ağrı ve tedavilerine yönelik bilimsel çalışmalarda yumurta kabuğu zarının eklem aşınmalarındaki tedavi edici etkisi tesadüfen ortaya çıktı. 2014 yılında Almanya’da yumurta kabuğu zarından elde edilen proteinler ile kireçlenmeyi hem tedavi ettiği hem de ağrıyı dindirdiğine karar verildi. Yumurta kabuğu zarının içindeki değişik moleküllerin kireçlenmedeki ağrıyı giderdiği gibi tedavi edici özelliği de ortaya çıktı. Kireçlenme problemi ile karşılaşan kişilerin yaşam tarzlarında değişiklik yapıp, kilo verirse ve doğru beslenip, spor yaparsa, eklemlerdeki yumuşak dokular kuvvetlenir ve hastalık olduğu seviyede kalarak ilerlemez.

Kireçlenme hastalığında ilaç tedavisi başladığında, amaç ağrıyı azaltmaya yöneliktir. Verilen ilaçların bir çok yan etkileri olabiliyor. Bu yan etkilerin başında mide bağırsaklarda meydana gelen rahatsızlıklardır. Bu açıdan bilim adamları sürekli değişik alternatif yollar aramaya çalıştılar ve Amerika’da yapılan bir çalışmada tesadüfen yumurta kabuğu zarının kıkırdaktaki sancıya ve tutukluğa iyi geldiği keşfedildi.

Amerika ve Almanya’da yapılan 4 bilimsel çalışma sonunda ” yumurta kabuğu zarındaki değişik proteinlerin ağrıyı 7 ve 10 gün arasında yüzde 40 oranında azalttığı saptandı. ”

Bir önceki yazımız olan Solaklar Daha Erken mi Ölüyor? başlıklı makalemizde yaşam ve yaşam haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ