29.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

UV Baskı Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

UV Baskı Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İçindekiler

Son yıllarda teknoloji alanında yaşanan gelişmelerle adını sık duymaya başladığımız UV baskı, pek çok sektörde firmalar tarafından tercih edilen bir dijital baskı çeşididir. Her sektörde tercih edilebilen UV baskı tekniği, sağladığı pek çok avantaj nedeniyle geleneksel baskı yöntemlerinden çok daha fazla ilgi görüyor. UV baskı tekniklerini uygulamak için alacağınız UV baskı makinalarında bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir.

En önemli konu UV makinesini hangi amaç için satın alacağınızdır. İşletmenizin ölçeğine göre alacağınız makine de değişiklik gösterir. Hangi markayı tercih edeceğiniz ve fiyat performans dengesi de diğer dikkat edilecek konuşların başında gelir. Teknofinal ürünleri içinden yapacağınız seçimlerle beklentilerinizi karşılayabilir, siz de dijital dünyanın sunduğu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

UV Baskı Makinesi Nedir?

UV baskı makinesi, diğer baskı yöntemlerine göre daha dayanıklı ve kaliteli bir baskı sonucu almanızı sağlar. UV baskının en önemli özelliği mikro boyuttaki boya tanecikleri ürüne işlemesidir. Boyalar ürün yüzeyine değdiği andan itibaren ultraviyole ışınlarıyla kurutularak baskı elde edilir. Boyaların kuruma süresi yaklaşık 1 saniyedir.

Özel UV boyaları güneş ışığı, yağmur gibi dış faktörlerden etkilenmez. Fotoğraf ve görüntü kalitesinin her geçen gün artması baskıların da aynı kaliteye sahip olma ihtiyacını doğurdu. Geleneksel baskı çalışmaları ile kıyaslandığında fotoğraf netliğine ve kalitesine en yakın baskı sonucu veren teknik UV baskı tekniğidir.

UV Baskı Makinesi

UV Baskı Makinesi İle Neler Yapılır?

UV baskısında iki adet yöntem kullanılır. Bunların ilki rulo baskı yöntemidir. Rulo UV baskı sayesinde kumaş, folyo ya da duvar kâğıdı gibi rulo ürünlerin baskısı yapılır. Diğer bir yöntem ise flat baskı yani düz zemin baskısıdır.

Bu UV baskı yöntemi sayesinde cam, kâğıt, plastik, ahşap gibi düz yüzeyli tüm malzemelere baskı uygulanabilir. Baskı yapılacak ürünün çeşidine göre bu teknik, baskı firması tarafından belirlenir. Ürünün çeşidine uygun olan baskı tekniği gerçekleştirilir. Her iki yöntemle de aynı kalitede ürünler elde edilmiş olunur. Sublimasyon telefon kapağı gibi ürünler baskı teknikleri ile zenginleştirilir.

UV Baskı Makinesi Fiyatları Ne Kadardır?

Onlarca avantajı sayesinde UV baskı tekniği, baskı sektöründe son yılların vazgeçilmezi haline geldi. Fotoğraf kalitesine en yakın deneyimi ve renklerin en iyi şekilde ürüne geçmesini sağlayan makineler, geniş renk skalası sayesinde daha canlı baskı sonuçları verir.

UV baskılarının kullanım alanı arttıkça bu baskı türü için geliştirilen baskı makinelerinin de özellikleri artar. Piyasadaki UV makine sayısı her geçen gün özellikleri değişerek artıyor. Baskı makinelerindeki özellikler değişmesiyle doğru orantılı olarak fiyatlar da değişiklik gösteriyor.

UV makinası fiyatları özelliklerine göre belirleniyor. Baskı alanının daha yüksek olduğu UV baskı makinelerinde fiyatlar diğerlerine göre biraz daha yüksek oluyor. UV ürünleri içinden bütçenizi göz önüne alarak kendi kriterlerinize en uygun makineyi bulmanız oldukça kolaydır. https://www.teknofinal.com/ güvencesi ile ulaşabileceğiniz ürünler sayesinde hem bütçeniz zarar görmez hem de istediğiniz kalitede baskı sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ