24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ünlüler Mükemmel Vücutlara Nasıl Bu Kadar Hızlı Kavuşuyor?

Ünlüler Mükemmel Vücutlara Nasıl Bu Kadar Hızlı Kavuşuyor?

Ünlüler Mükemmel Vücutlara Nasıl Bu Kadar Hızlı Kavuşuyor? Ünlülerin harika vücutlarına ve bu vücutlara nasıl sahip olduğuna bir göz atalım…

Haberlerde veya internette mutlaka görmüşsünüzdür, ünlüler haftalar içinde vücutlarını mükemmel bir düzeye çıkarabiliyor. Nasıl oluyor da onlar bu kadar kısa sürede istedikleri bedenlere kavuşuyor da ben bu kadar çabalıyorum diye de kesin düşünmüşsünüzdür. Aslında, bu sorunun cevabı çok basit iki kelime zaman ve para.

Mükemmel bir bedene kavuşmak için iki şeye ihtiyacımız var: iyi bir diyet ve uygun egzersiz. Eğer fazla kilolarınız varsa aldığınız kalorileri azaltmalı ve spor yapmalısınız. Eğer kas yapmak istiyorsanız dayanıklılık egzersizlerini düzenli olarak yapmalısınız.

Ünlüler de aynı yöntemleri kullanıyor ama herhangi bir insandan çok daha başarılı oluyorlar. Bunun sebebi ise onlarda olup da normal insanlarda olmayan iki şey, çok paraları var ve yeterli zamana sahipler.

Zaman kilo vermek veya kas yapmak için oldukça önemli bir faktördür. Egzersiz yapmak için veya sağlıklı yiyecekler hazırlamak için zamana ihtiyacımız vardır. Bunlar için günlük en fazla ne kadar zaman ayırabiliyorsunuz?

Büyük ihtimalle sabah 9 akşam 5 diye tabir edilen bir işiniz var ve işe zamanında yetişmek için çok erken kalkıyorsunuz, spor yapmak için işten çıktıktan sonra zaman ayırmanız gerekiyor. Ama siz yorgunsunuz ve eve gidip dinlenmek istiyorsunuz. Eve gidince sağlıklı bir yemek hazırlamak için ekstra zaman mı harcıyorsunuz yoksa daha pratik ve görece sağlıksız yemekler mi hazırlıyorsunuz.

Ünlüler Mükemmel Vücutlara Nasıl Bu Kadar Hızlı Kavuşuyor?

Ünlüler bu sorunların hepsini aşmış durumda, mesela üç ay sonraki bir film için zayıflaması mı gerekiyor, bir aşçı, bir diyetisyen ve bir çalıştırıcı tutuyor. Kendisi için gerekli miktarda kaloriye sahip yemekler onun için hazırlanıyor, vücut yapısına en uygun antrenman onun için hiçbir deneme yanılmaya gerek kalmadan hazırlanıyor.

Ünlülerin sabahın köründe kalkıp bir işe gidip geç saatlere kadar çalışması gerekmiyor, onların işi hazırlandığı filme uygun görünüme girmek bunun için çalışıyorlar ve yukarda söylendiği gibi uzmanların desteğinden tam olarak faydalanıyorlar. Yemekleri olması gerektiği gibi spor için hem vakitleri var hem kendilerine en uygun olanı belirlenmiş. Yani bizlerden farkları var, bizde bu koşulları yaratabilsek emin olun aynı sürede aynı duruma gelebiliriz.

Ayrıca bir ünlüyü gördüğünüzde şunu da aklınıza getirin onların imaj danışmanları, özel güzellik uzmanları da var nasıl güzel görünecekleri biliniyor. Bu da dışarıdan bakan biri için yanıltıcı olabilmekte.

Ayrıca onları çalışmadıkları zamanlarda yani mesela iki filmin arasında da görmüyoruz ki bu zaman onların bize daha çok benzedikleri zamanlardır. Bir daha Brad Pitt’i veya Eva Longoria’yı gördüğünüzde bu yazıyı hatırlayın ve artık cevabı biliyorsunuz: zaman ve para.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ