20.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ülkemizin Tarihi ve Turistik Yönden Zengin Olmasının Katkıları

Ülkemizin Tarihi ve Turistik Yönden Zengin Olmasının Katkıları

Turizm ülke gelirlerimiz açısından büyük öneme sahiptir. Ülkemizin tarihi ve turistik yönden zengin olmasının katkıları denildiği zaman ilk etapta ekonomik gelir akla gelse de tarihi ve turistlik yerler bakımından zengin bit ülkemizin olması manen de çeşitli katkılar sağlamaktadır.

Bir devletin öteki devlet vatandaşları tarafınca tanınıp kıymet kazanması o devletin haiz olduğu tarihi ve turistik zenginliklerine bağlıdır. Bu değerlerin zenginliği o devletin kültürünün ve geçmişinin de varlıklı olduğunu bizlere göstermektedir.

Tarihi ve gezisel açıdan gayet varlıklı olan devletimiz bu bakımdan yeryüzünün önde gelen devletlerinden bir tanesidir. Türkiye bu bakımdan bakıldığında çok mükemmel bir turizm gelirine haizdir. Devletimizi her sene binlerce sayıya ulaşan turist ziyaret etmekte ve bu turistler ziyaretleri ile devletimize mühim seviyede turizm geliri bırakmaktadır. Bu gelir yurda giren döviz seviyesini mühim seviyede etkilemektedir. Ek olarak bu kadar varlıklı bir kültürel kalıt devletimizin itibarını dünya devletleri içinde arttırmaktadır. Sanata ve tarihe ilginin çoğaldığı çağımızda tarihi ve turistik zenginliklerimiz yerli ve yabancı bir hayli turistin alakasını çekmektedir. Bu da ülkemize her yıl daha fazla turistin gelmesini sağlamaktadır.

Ülkemizin tarihi ve turistik yönden zengin olmasının katkıları kesinlikle sadece döviz bazında ölçülmemelidir. İnsanlarımızın iyi niyetinin üst seviyede olduğunun dünya devletleri tarafından bilinmesi, diğer devlet vatandaşlarının ülkemiz insanına olan sempatisini büyük ölçüde arttırıcı yönde etki yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hiper-Enflasyon Nedir? Tarihteki Örnekleri başlıklı makalemizde ekonomi ve ekonomi haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ