08.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Sınav Döneminde Ne Tüketmeliyim

Sınav Döneminde Ne Tüketmeliyim

İçindekiler

Sınav Döneminde Ne Tüketmeliyim. Sınav öncesi stres yapıyorsanız ve öğrendiklerinizi unutmaktan korkuyorsanız, yiyeceğiniz birkaç yiyecek size sınav esnasında büyük yardımcı olabilir. Eğer siz de öğrenme zorluğu, ezber zorluğu, stres yaşıyorsanız yiyeceğiniz bazı yiyeceklerle bunun önüne geçebilirsiniz.

Peki hangi yiyecekleri sınavdan önce tüketmelisiniz.

Ceviz, Badem ve Fındık

Sınav Döneminde Ne Tüketmeliyim

Odaklanma problemi yaşıyorsanız, sınavda sorulara odaklanamıyorsanız bu yiyecekleri mutlaka yemelisiniz. Ceviz, fındık badem sinir sistemini kuvvetlendirmektedir. Bunlar da odaklanma problemini çözmektedir. Günlük olarak yalnızca 1 avuç yemelisiniz. Yani 10 badem, 2 ceviz içi sizin için yeterli olacaktır.

Çilek ve Yaban Mersini

Sınav Döneminde Ne Tüketmeliyim

Eğer sınava hazırlanıyorsanız, hafızanızı güçlendirmeniz gerekmektedir. Yani ara öğün olarak 8/10 arasında çilek yiyebilirsiniz yada 1 yemek kaşığı yaban mersini yiyebilirsiniz. Bu yiyecekler öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Ancak yaban mersinini fazla tüketmemelisiniz. Aksi takdirde kabızlık sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ara Öğünü Atlamayın

Eğer sınava hazırlanıyorsanız dikkatinizi de arttırmanız gerekmektedir. Dikkatinizi de doğru beslenme ile kontrol altına alabilirsiniz. Doğru beslenmenin en önemli öğünlerinden birisi ara öğünlerdir. Sınava hazırlanma dönemindeyseniz ara öğün kavramını mutlaka öğrenmeniz gerekmektedir.

Ispanak

Ispanak demir, magnezyum ve oldukça fazla mineral içermektedir. Magnezyum stresi azaltmakla bilinmektedir. Eğer stres sorununuz varsa ıspanak yiyerek bununla başa çıkabilirsiniz. Ancak diğer yeşil yapraklı sebzelerle de stresi azaltabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ