Bilgi Vitrini

Safranbolu Gezi Rehberi

Safranbolu Gezi Rehberi hakkında bilgi. Karabük ilimize bağlı Safranbolu tertemiz havası ve doğasının yanı sıra tarihi evleri ile birlikte özel turizm ve tatil merkezi olarak bilinmektedir.

Safranbolu Gezi Rehberi

Safranbolu evleri, nereye bağlı, tatili, otel fiyatları gezilecek yerleri, nerede, nasıl gidilir?

Safranbolu Gezi Rehberi hakkında bilgi. Karabük ilimize bağlı Safranbolu tertemiz havası ve doğasının yanı sıra tarihi evleri ile birlikte özel turizm ve tatil merkezi olarak bilinmektedir. Bu değerleri ile birlikte Unesco dünya mirasları listesine ilk olarak 1994 yılı ile birlikte alınmış ve bu anlamda ülkemizin en özel gezi noktaları arasında bulunmaktadır. Safranbolu genel olarak 18 ile 19. Yüzyılı Anadolu kültürü ve yaşam alanlarının günümüze kadar doğal olarak korunduğu ve tarihi evlerinin halen daha ayakta kaldığı önemli bir merkezdir.

Safranbolu yıl boyunca yerli ve yabancı milyonlarca ziyaretçi çekebilme kapasitesine sahip özel bir mekandır. Burada gezilecek birçok tarihi ve doğal bulunmaktadır. Safranbolu ziyaretiniz de gezebileceğiniz Safranbolu Kent Tarihi Müzesi, Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası, Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı,Safranbolu İncekaya Su Kemeri, Safranbolu Bulak Mencilis Mağarası, Safranbolu Hıdırlık Tepesi, Müze Evleri en önemli miraslar arasındadır.

Safranbolu geziniz de bulabileceğiniz birçok güzelliklerin yanı sıra tatil mekanı olarak da önemli bir dinlenme ve stresten uzak bir yaşam için tercih edilebilecek oldukça sakin bir yer olan Safranbolu’ na gelebilirsiniz. Burada özellikle tatmanız gereken birçok yöresel lezzetler bulunmaktadır. Safranbolu’ nun kendine has tarihi ve yemekleri burada ziyaretçilerinin ilk tercihidir.

Türkiye’ nin en özel ve popüler gezi noktalarından olan Safranbolu’ da kültürel mirasımızdan izler görebilir ve geçmişten günümüze kadar Anadolu’ nun yaşam tarzı hakkında detaylı bilgilere burada sahip olabilirsiniz. Şehir kargaşasından uzak ve temiz bir mekan arayışınız için özel bir nokta olan ve halen daha doğal kalmayı başaran Safranbolu’ nu siz de tercih edebilir ve burada ki tatil fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Safranbolu Gezi Rehberi

Safranbolu otel, pansiyon, konaklama tesisleri

Safranbolu tatil mekanı sakin ve huzurlu tatil isteyenler için oldukça ideal bir merkezdir. Şehir hayatının stresli hayatından bir an olsun kurtulmak ve doğal bir ortam içerisinde sessiz sakin şekilde kafanızı toparlamak için tercih edebileceğiniz Safranbolu özellikle de tarihi evleri ile sizleri de beklemektedir. Yemyeşil bir doğa etrafında konumlanan Safranbolu her mevsim rahatlıkla gelinip tatil yapılabilecek uğrak mekanıdır.

Safranbolu nerede, nasıl gidilir, yol tarifi

Batı Karadeniz’ in en özel mekanlarından olan Safranbolu Karabük ilimize bağlıdır. Karabük merkeze yaklaşık olarak 10 km’ lik bir mesafede yer alan Safranbolu’ na en yakın diğer iller de Bartın ve Kastamonu’ dur. Birçok güzergahtan ulaşım sağlayabileceğiniz Safranbolu tatil mekanı’ na Ankara ile İstanbul karayolu’ nu tercih edip Gerede Karabük güzergahını takip edebilirsiniz. Karabük merkezinden itibaren de rahatlıkla 10 km’ lik mesafe ile birlikte Safranbolu’ ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Alaçatı Gezi Rehberi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ