20.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Lefkoşa Gezi Rehberi

Lefkoşa Gezi Rehberi, Lefkoşa yaz tatil mekanı, gezilecek tarihi yerleri, nerede, nasıl gidilir?

Lefkoşa Gezi Rehberi

Lefkoşa Gezi Rehberi, Lefkoşa yaz tatil mekanı, gezilecek tarihi yerleri, nerede, nasıl gidilir?

Lefkoşa Kıbrıs Tatil Mekanı, Gezi Rehberi

Lefkoşa Gezi Rehberi: Akdeniz’ in en güzel kıyılarından birisi olan Lefkoşa Kıbrıs’ ta bulunmaktadır. Türk ve Rumların ortak olarak yaşadığı bir nokta olan Lefkoşa Kıbrıs tatilinizde tercihiniz olabilecek bir merkezdir. Kıbrıs’ ın iki ayrı başkentini bir arada tutan Lefkoşa Türk Cumhuriyetinin başkenti olarak bilinmektedir. Kıbrıs merkezi noktalarda olan Lefkoşa tatilcileri için zengin tesisleri ile birlikte Kıbrıs’ ın en önemli ekonomik, turistik merkezidir.

Lefkoşa’ da gezilmesi gereken yerler, tarihi ve doğal mekanlar

Kıbrıs geçmişten günümüze kadar birçok medeniyet tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmış ve buna bağlı olarak birçok medeniyetin izlerini günümüzde de yansıtmaktadır. Biznas, Lusignan, Venedik, Osmanlı ve İngilizlerin bir dönem egemenliği altına giren Kıbrıs’ ta bu medeniyetlerin izlerine ait tarihi mekanları yerinde keşfetmeniz mümkündür.

İlk adı ile antik  dönemde Ledra ve Bizans döneminde Levkosi olarak bilinen Lefkoşa günümüze kadar birçok farklı isim ile gelmiştir. Özellikle de Lefkoşa’ da farklı dinlere ait birçok tapına bulunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar farklı medeniyetlerin yaşam sürmesi ile birlikte dinlerin de farklılık gösterdiği bilinmektedir. Lefkoşa’ da Selimiye cami gezilecek bir noktadır. İlk olarak Ayasofya Katedrali olarak inşa edilen ve belli dönemler de farklı hizmetler de kullanılan bu tarihi dokular günümüzde cami olarak hizmet vermektedir.

Lefkoşa’ da Büyük Han da Türk kökenli olarak ziyaret edilebilecek en değerli noktadır. Taş Sanat müzesi, Venedik surları da burada rahatlıkla gezip görmeniz gereken önemli tarihi noktalar olarak gösterilebilir.

Lefkoşa Gezi Rehberi

Lefkoşa’ da ne yapılır, yapılması gereken aktiviteler

Kıbrıs tatilinizin merkezi olan Lefkoşa kesinlikle birçok sosyal aktiviteleri ile de değerlendirilebilecek tatil fırsatı dolu bir merkezdir. Lefkoşa’ da yapabileceğiniz dalış, yamaç paraşütü, kite surf gibi birçok sporsal aktivite bulunmaktadır.

Kıbrıs’ ın en güzel lezzetlerini de buraya gelmişken kesinlikle restoranlar da tercih edebilirsiniz. Yeme ve içme yerleri ile ünlü olan Lefkoşa’ da farklı birçok kültürden lezzeti yerinde keşfedebilirsiniz.

Lefkoşa konaklama otel fiyatları

Lefkoşa’ da farklı bütçelere uygun otel ve birçok pansiyon tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Lefkoşa nerede, nasıl gidilir, ulaşım

Kıbrıs Lefkoşa’ ya yakın olan ve 25’ lik bir mesafe olan Ercan Hava limanına Türkiye’ den rahatlıkla ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Mersin’ den itibaren feribotlar ile de Kıbrıs Lefkoşa’ ya alternatif bir ulaşım seçeneği vardır.

Bir önceki yazımız olan Girne Tatil Mekanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ