21.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Saç Dökülmesi İçin Saçlarınızı Yıkarken Bunlara Dikkat Edin

Saç Dökülmesi İçin Saçlarınızı Yıkarken Bunlara Dikkat Edin

Saçlarınızı yıkarken dikkatli davranmanız durumunda saç dökülmesi sorununu önleyebileceğinizi, hatta durdurabileceğinizi biliyor muydunuz? Saçın doğru bir şekilde yıkanması saçı ve başı temizlediği ve temiz tuttuğu için saç dökülmesi sorunu ile başa çıkmada oldukça önemlidir. Peki doğru bir şekilde saç yıkaması nasıl olur?

  • Saçlarınızı düzenli olarak yıkayınız. Saçlarınızın ne aralıkta kirlendiğini en iyi siz bilirsiniz. Saçlarınız kirlendiğinde hemen yıkayın.
  • Saçlarınızı doğal bir şampuanla yıkayınız. Şampuanların büyüleyici(?) etkilerine aldanmayın daha doğal şampuanlar kullanın. Protein içeren şampuanlar ve düzleştirici kremler saç dökülmesi için bir çözüm değildir, sadece göze hitap eder. Saçı düzleştirler ve geçici olarak daha dolgun gösterirler.
  • Saçlarınızı sert hareketlerle yıkamayınız.
  • Islak saçı taramayın. Saçınız ıslakken taramanız durumunda saç kırılması artar. Saça zarar verir ve saç dökülmesi sorununu artırır. Ellerinizle düzeltmeyi deneyin.
  • Saçınızı havlu ile kuruturken çok fazla bastırmayın, sert hareketlerden kaçının. Bu da saç kırılmalarına neden olacaktır. Nazik bir şekilde kurulayın.
  • Saçlarınızı kurutmak için uzun süre fön çekmeyin, saç kurutma ve saç düzleştirme aletlerini saçınızda uzun süre kullanmayın. Saç uzun süre ısıya maruz kaldığında görünümü matlaşacak, güçsüzleşecek ve doğal olarak da saç dökülmesi artacaktır.
  • Saçınız kuruduktan sonra yumuşak uçlu bir tarakla nazik bir şekilde tarayın.

Bir önceki yazımız olan 8 Adımda Günlük Bakım başlıklı makalemizde kadın, kadın haberleri ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ