13.07.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Roman Okumaktan Korkmayın

Roman Okumaktan Korkmayın

Roman Okumaktan Korkmayın. Belki de toplum olarak en büyük eksiklerimizden biri olan Roman, dergi ve gazete okumamaktayız. Okumamak için adeta kendi iç dünyamızla savaşıyoruz veya roman bana göre değil diyoruz. Emin olun herkese hitap edecek romanlar mevcuttur. Yada bazen romanın kapağını açıp okuyoruz, okuyoruz ama yeteri miktarda okumuyoruz veya hiç okumuyoruz hep ön yargı ile yaklaşıyoruz.

Aslında insanlar kendi tarzına uygun Romanları bulursa okuma alışkanlığı daha kolay edinebilir. Ama biz ne yapıyoruz öyle güzel Romanlar var ki bunların daha kapağını bile açmaya üşeniyoruz. Kitapları sevmeyi veya benimsemeyi bilmiyoruz açıkçası aslında romanlar o kadar güzel yapıtlar ki bazen bunalabiliyoruz veya içinde bulunduğumuz odaların duvarları üstümüze üstümüze gelebiliyor işte burada roman okuma faktörü bizim için çok önemlidir o ikilemden bizi kurtaracak şey romandır. Roman okuduğunuz zaman güzel betimleme yapılmış romanlarda doğa özellikleri güzel anlatıldıysa sizi belki de romanda anlatılan köye ve romanda geçen insanlar ile tanışma olanağı sağlıyor. Şehrin kargaşasından bıktıysanız kalabalık sizi bunaltıyor ise sizi bunlardan kurtaracak şey romanda bahsedilen köyde sizin gezinmeniz bu gibi durumlardan sıyrılmanızı sağlayacaktır. Tekrar Söylüyorum roman seçimi çok ve çok önemlidir sizlerin hayal güçlerini harekete geçirecek romanları tercih etmenizi öneriyorum her zaman sevdiğiniz tarzı bulma konusunu araştırırken sakın bıkmayın usanmayın eğer bulursanız ve o tür romanları okumaya devam ederseniz emin olun ki bu zamana kadar romansız nasıl yaşadığınızı kendinize sık sık soracaksınız. Roman okumayanların en büyük nedeni zamanım yok bahanesini uydurmaktır. Emin olun bazen o kadar çok zamanımız oluyor ki yine de zamanım yok yoğunum diye hep bu işlerden kaçmaktayız. Hiç mi otobüste gitmiyoruz? Veya uyumadan önce 15-20 dakikalık okumalar uyuduktan sonra göreceğimiz güzel rüyaları desteklemektedir ve bizlerin daha iyi bir uyku çekmemizi sağlayan romanları bu kadar kenara kestirip atmayınız.

roman okumak

Bence bu yazıyı okuduktan sonra kendinize çok güzel bir iyilik yapın ve kendinize sorun acaba ben ne tarz romanlar okumayı severim? Sorusunu sorun ve bunun üzerinde yoğunlaşın emin olun yoğunlaştığınız zaman size uygun olan tarzı bulacaksınız ve belki de yarın o tarz romanlara bakmak için raflara yöneleceksiniz, yöneldiğiniz zaman o romanı almaktan korkmayın alın içine bakın karıştırın korkmayın kitap sizi yemez veya görevli niye karıştırıyorsunuz diye hesap sormaz kendinize uygun olan kitabı bulun ve bulduğunuz ilk fırsatta okumaya başlayın  kitapların büyülü dünyasına ilk adımlarınızı atın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ