23.09.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Oje sürerken dikkat edilmesi gerekenler

Sürerken bir hayli dikkat gerektiren ojeler hakkında bilmeniz gerekenler.

Oje sürerken dikkat edilmesi gerekenler

İçindekiler

Sürerken bir hayli dikkat gerektiren ojeler hakkında bilmeniz gerekenler.

Tırnak bakımında en çok önem verdiğimiz şey oje olabilir. Düzgün sürmek ve kurumasını beklemek için çok çaba sarfediyoruz. Peki oje sürerken nelere dikkat etmeli?

1- Temizleyin

Oje sürerken başarılı sonuç almak için, oje sürmeden önce ellerinizi lanolinsiz bir sabunla sıcak suda yıkayın ve havlu ile kurulayın. Tırnaklarınızda kalan kirleri ve yağları çıkarmak için aseton kullanın. Oje sürmeden önce tırnaklarınızı hazırlamanız çok önemli çünkü öncelikle zeminin sağlam olması gerekli. Öncelikle şeffaf bir kat uygulayarak başlayın. Hafif dışarı da taşırın ki oje sürdüğünüzde etinize renkler yapışmasın.

2- Yoğunluğa dikkat

Ojenin daha kolay kuruması ve pürüzsüz olması için rengin ilk katını ince uygulayın. Oje fırçasını tırnağınıza tutarak tırnaklarınızın diplerinden uçlarına doğru uygulayın. İkinci katı uygularken baş parmaktan küçük parmağa doğru gidin.

3- Kurutucu kullanın

Ojenizin üzerine üç günde bir oje kurutucu uygulayın. Böylece ojenizin rengi daha uzun süre canlı ve kalıcı olacaktır. Açık renk parlatıcılar ve kurutucular daha uzun süreli olur. Eğer kurutucum yok diyorsanız, saç kurutma makinanızın düşük sıcaklığında ellerinizi dönüşümlü olarak bekletebilirsiniz.

4- Taşanları kulak çubuğuyla silin

İlk başta kullandığınız ve kenara taşırdığınız şeffaf kat bu noktada size yardımcı olacaktır. En son sürdüğünüz kurutucu da işleri kolaylaştıracaktır. Ojelerinizin kuruduğundan emin olduğunuzda asetonu kulak çubuğuna batırın ve sonra tırnağa değdirmeden taşan kısımlarını silin.

5- Sıcak sudan bir süre uzun durun

Biliyoruz ki oje sürdükten sonra girilen duşlar tırnaklar için tam bir felaketle sonuçlanıyor. Her ne kadar kuruduğundan emin de olsanız sıcak su değince bozulmalar meydana gelebiliyor ve tüm emekleriniz boşa gidiyor.

6- Soyulmasını engelleyin

Ne yaparsanız yapın, ne kadar başarılı uygularsanız uygulayın, ojeleriniz soyulacaktır. Fakat tekrar baştan oje sürmenize gerek yok. Bunun için tüm tırnağınıza ince bir kat ojenizden sürün. Kuruduktan sonra bir kat daha sürüp üzerine tekrar parlatıcı veya kurutucu uygulayın. Soyulan yerler için daha mat ve koyu bir renk ile yama yaparak daha farklı bir görünüm de sağlayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ