01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

En Özel Gelinlik Taçlarını Siz de Keşfedin

En Özel Gelinlik Taçlarını Siz de Keşfedin

İçindekiler

Evlenmeye hazırlanan herkes bilir ki, düğün gününde en az gelinlik kadar gelinlik tacı da önemlidir. Özel dikim gelinliklerin tercih edildiği düğünlerde saç aksesuarı olarak yine özel el yapımı gelinlik tacı tasarımları öne çıkarken, gelinliğinizle uyumlu saç tacı modellerinden faydalanabilirsiniz. Bu noktada gelinlik modeliniz ve saç tasarımınız önem kazanır. Gelinliğin formuna ve saç stilinize uygun gelinlik taçları ile şıklığınızı en dikkat çekici şekilde tamamlayabilirsiniz.

En Dikkat Çekici Gelinlik Tacı Modelleri

Dikkat çekici detaylar ile tasarlanmış bir gelinlik tacı tercihi, seçeceğiniz her model gelinliği ön plana çıkarır. Aynı zamanda uygulayacağınız saç modelinde de tamamlayıcı bir etki sağlar.

Bu özel gecede topuz model bir saç düşünüyorsanız, parlak taş detayları fazla olan büyük bir baş tacı tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı açık kullanacak iseniz, tacınızın üzerinde daha küçük taşlar veya renkli çiçekler tercih edilebilir. Saç modelinize karar verdikten sonra taç modelleri seçiminde de buna göre ilerleyebilirsiniz.

Taş veya çiçek detaylı bir taç takmak istemezseniz, inci şıklığından da faydalanabilirsiniz. Sadece inciler ile detaylandırılmış bir gelin tacı da özellikle saten kumaş gelinlikler ile çok şık duracaktır. Seçilecek olan gelinlik tacı modelleri gün boyu kullanımı ile sizi rahat ettirecek şekilde üretilmiş olmalıdır. Bu nedenle özellikle özel tasarımlarda çok sert malzemeler kullanılmaz.

gelinlik taçları

Tesettür Gelinlik Tacı Denince Akla Gelecek Modeller

Tesettürlü gelinlik modellerinde de tesettür gelinlik tacı kullanmak elbette mümkün. Tesettür üzerine takılacak tacın diğer taçlara göre farklı detayları olabilir. Öncelikle direkt saç değil, kumaş ile teması olacağı için tesettür üzerine tutturulmasını sağlayacak aparatları bulunabilir. Gelinliğinizin tarzına göre tacın hangi süslerden oluşacağını seçebilirsiniz. Bu ürünler düğününüz esnasında tesettürünüz ve gelinliğiniz ile tam bir uyum yakalamanızı sağlar.

Son dönemlerde tesettürlü gelinlerin tercih ettiği gelinlik taçları genellikle sarkan taşlı ve boncuklu iplerden oluşuyor. Tesettürün sağ ve sol yanından tutturulan taçlar hem başın üst kısmında hem de kulak hizasına doğru sallanan püsküllü taşlar ile dikkat çekici bir görünüm sağlıyor. Gelinlik baş tacı tesettür kumaşına sıkıca takılmalı, gün içerisinde öne doğru kayması önlenmelidir. Gelinlik tacı satın al aramalarında mutlaka tesettür olarak belirtmek gerekecektir.

Sadece Gelinler mi Gelinlik Tacı Takar? Elbette Hayır!

Gelin taçları olarak üretilen taç tasarımları elbette farklı etkinliklerde de tercih edilebilir. Saç kısmında kullanılmak üzere hazırlanan gelin ürünleri, nişan ya da kına için de uyarlanabilir. Bu özel günlerde beyaz yerine renkli elbiseler giyildiği için, taç seçiminde de daha renkli alternatiflere yönelmek mümkün. Örneğin; kırmızı bir nişan elbisesini tamamlayacak tamamı kırmızı taşlardan oluşan bir taç takılabilir. Helen modeli tarzı denen gelin taçlarının da özellikle açık saçlardaki uyumu çok beğenilir. Helen gelinlik tacı tasarımlarında, taşlar başın üst kısmında durmaz. Saçın sağ veya sol yanına yapıştırılarak takılır ve saçın geniş bir alanını taşlar kaplar. Genellikle yaprak ya da çiçek desenlerinden oluşturulur.

gelinlik modelleri

Açık Hava Düğünlerinde Nasıl Bir Gelinlik Tacı Seçmeli?

Eğer düğününüz bir yaz veya ilkbahar düğünü ise ve düğününüzü açık havada yapmayı planlıyorsanız bu durum taç seçiminizi de etkileyebilir. Açık hava düğünlerinde elbiseler daha doğal ve hafif tasarımlardan seçilir. Sade ve doğal bir gelinlik için taşlı bir gelinlik tacı yerine, çiçekli taçlar daha uygun olabilir. Papatya, lavanta, gül ve şakayık en sık tercih edilen gelinlik tacı çiçeği alternatifleri arasındadır. Düğün konseptinizin renklerinden de esinlenerek karar verebilirsiniz. Masumiyetin simgesi olan papatyalar ile bir ilkbahar düğününde, papatya tacı gelinlik ile birlikte çok şık olacaktır. Gelinlik papatya tacı kadar pembe gül ve mor lavantalar ile de çok sık tercih edilir.

Gelinlik taçlarında seçilecek model ne olursa olsun, genel bir fiyatlamadan söz edilemez. Genellikle süs detayı gelinlik tacı fiyatları üzerinde belirleyici rol oynar. Büyük taşlardan oluşan gelinlik alın tacı ile sadece bant şeklinde yapılmış simli bir taç arasında fiyat farkı çıkar. Gelin aksesuarları fiyatlamalarında mutlaka malzeme detayına bakılmalıdır.

Gelinlik tacı, bir gelinin şıklığını destekleyecek en özel aksesuarlardan birisidir. Bu aksesuarda en özel seçimlerinizi yapabilmeniz için Alisse NuerA’yı ziyaret edebilirsiniz. En özel gelinlik modellerine ve en özel tamamlayıcı aksesuarlara Alisse NuerA imzası ile ulaşabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ