27.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Nevresim Takımı Nasıl Kolay Geçirilir

Nevresim Takımı Nasıl Kolay Geçirilir

Nevresim Takımı Nasıl Kolay Geçirilir? işleri hep bir külfet hep bir yorgunluk kaynağıdır. Hele bir de yaptığınız işin pratik yolunu bilmiyorsanız işiniz daha da zor demektir. Evde bazı işler daha fazla güç istediğinden erkeklere bırakılır. Perde takmak, nevresim geçirmek gibi. Bu saydığımız güç gerektiren işler erkekler eve gelene kadar beklemek kaderini paylaşır. Oysa nevresim geçirmenin pratik yolu uygulandığında bunu herkesin kolayca ve kısa sürede yaptığı bilinmektedir.

Nevresimi kolayca geçirmenin yolları:

Nevresimi yorgan ya da battaniyeye kolayca geçirmek için ilk olarak yorgan ya da battaniyeyi düz bir zemine serin. Bu düz zemin genellikle yatağın üstüdür. Serme işlemini gerçekleştirdikten sonra işe girişmeden önce 2 tane çatal iğneyi yanınızda hazır bulundurun. Daha sonra bunlara ihtiyacınız olacak. Nevresimi tersine çevirin ve üst tarafa gelen kısmının (yattığınızda ağzınıza gelen kısmının) iki ucunu parmaklarınızla yakalayın.

Şimdi yorgan ya da battaniyenin de aynı şekilde üst kısma gelen kısmının uçlarını yakalayarak nevresimin uçlarına iyice yerleştirin. Çatal iğneleri tam bu aşamada kullanacaksınız. Yorgan ya da battaniyeyi sallarken kaymaması için iki ucu da çatal iğneyle tutturun.

Şimdi kollarınıza kuvvet. İki elinizi kullanarak çatal iğneyle tutturduğunuz kısımları havaya doğru kaldırın ve sallamaya başlayın. Kısa sürede yorgan ya da battaniyenin, nevresimin içine yerleştiğini göreceksiniz. Son kez havalandırarak yorgan ya da battaniyeyi yavaşça yatağın üzerine bırakın. Nevresimi takımınızın alt kısmı düğmeli ya da fermuarlıdır. Bu düğme ya da fermuarı kapatarak nevresim takımını son kez bir kere sallayın. İşte nevresim takımınız kullanıma hazır. İsterseniz çatal iğnelerin olduğu yeri azıcık dikerek yorgan ya da battaniyeyi nevresimin içinde sabitleyebilirsiniz. Ama bu işlem şart değildir, tamamen size kalmış.

Nevresim geçirmek ne kadar kolay olursa olsun bana göre bir iş değil diyenlere önerimiz kendinden nevresimli battaniye ya da yorganlardan kullanmaları. Sadece düğmelerinden takıp çıkardığınız bu nevresimli yorgan ya da battaniyelerin kullanımı gerçekten de çok pratik.

Bir önceki yazımız olan Bebek Nevresimi Nasıl Seçilir başlıklı makalemizde faydalı bilgiler ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ