04.10.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Maden Suyunun Vücuda Faydaları Nelerdir, Nasıl Tüketilmelidir?

Maden Suyunun Vücuda Faydaları Nelerdir, Nasıl Tüketilmelidir?

İçindekiler

Maden Suyunun Vücuda Faydaları Nelerdir Kısaca?

Maden Suyunun Vücuda Faydaları Nelerdir, Nasıl Tüketilmelidir? Maden suyunun içeriğinde, mineraller, magnezyum, kalsiyum, sodyum, potasyum gibi elementler, çeşitli tuz ve gazlar ile su bulunur. Maden suyu doğal kaynaklardan alınır ve içeriğindeki maddeleri, özel bir oranda doğal olarak bünyesinde barındırır. İçerisinde birçok yararlı maddeyi çözünmüş halde bulunduran maden suyunun, insan vücudu için oldukça faydalı etkileri bulunur.

Maden suyu ve soda arasında ne fark vardır?

Maden suyu, tamamen doğal olması ile mineralli su ve sodadan farklıdır. Maden suyu yer altından doğal olarak çıkartılır ve hiçbir işleme tabi tutulmadan şişelenir. Ancak soda, içme suyunun içerisinde karbondioksit gazı çözündürülerek, yapay ortamda oluşturulur. Maden suyu tamamen doğal iken, soda insan yapımı fabrikasyon bir üründür. Maden suyu seçimi yaparken mutlaka doğal kaynağından elde edilen ve natural olan maden suyu aldığınızdan emin olmalısınız. Doğal maden sularının kısaca faydalarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

dogal maden suyu
 • Vücudun besinleri hazmetmesini kolaylaştırır, sindirime yardımcı olur. Gaz ve şişkinlik şikayetlerinin engellenmesine yardımcı olur.
 • Mide ve bağırsak sistemindeki hazımsızlık ve gaz temelli ağrı ve sancıların giderilmesini sağlar.
 • Özellikle yaz aylarında terlemeyle kaybettiğimiz mineral ve tuzların geri kazanılmasını sağlar. Vücuttaki mineral eksikliğinin giderilmesine yardımcı olur.
 • Zengin mineral ve tuz içeriği sayesinde, kemik ve kıkırdak yapısının güçlenmesini ve daha sağlam olmasını sağlar. Ayrıca diş çürümelerini geciktirerek, dişlerin çürüklere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olur.
 • Maden suyu kalp ve damar sağlığı için oldukça faydalıdır. Kan basıncının düzenlenmesine katkıda bulunur.
 • Kandaki şeker seviyesinde oluşan dalgalanmaları azaltarak, şeker seviyesinin daha dengeli olmasına katkıda bulunur. Şeker hastalarının şikayetlerini azaltır.
 • Vücuttaki zararlı toksinlerin dışarıya atılmasına katkı sağlar.
 • Kolesterol hastalığının görülme ihtimalini azaltır. Kandaki kötü kolesterol seviyesinin azalmasını sağlar.
 • Beyin yorgunluğunun ve uyuşukluk halinin giderilmesine yardımcı olur. Konsantrasyon ve dikkat toplama yetisini arttırır. Daha dinç bir şekilde düşünmenizi sağlar.
 • Kendinizi daha zinde ve enerjik hissetmenizi sağlar.
 • Vücuttaki asit, baz, PH ve su dengesini düzenler.
 • Cilde pamuk ile uygulandığında, doğal bir canlılık kazandırır. Vücuttaki sivilce ve lekelerin giderilmesine yardımcı olur.

Maden suyunu ne kadar tüketmek gerekir?

Maden suyu tüketiminde aşırıya kaçmak, istenmeyen etkilere ve vücutta hasarlara yol açabilir. Uzmanlar, maden suyunun faydalarından yararlanmak için, günde 1 şişe içmenin yeterli olduğunu bildiriyorlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ