14.07.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Lamba: Dekorasyonun Vazgeçilmez Parçası

Lamba: Dekorasyonun Vazgeçilmez Parçası

İçindekiler

Lamba ister evde ister işyerinde olsun tamamlayıcı bir dekorasyon ürünüdür. Dekorasyonun salt bir objesi olarak kalmaz aynı zamanda bulunduğu ortama ışık olur. O yüzden neresi için ve ne için almak istediğinizi önceden belirlerseniz hayal kırıklığı yaşamazsınız. Çünkü gerçekten ışık isteyen bir yere gerçek işlevini yerine getiremeyen bir dekoratif lamba sizin beklentinizi karşılayamayabilir. Bazen obje olmaktan öte aydınlatma ile dekorasyona katkı sağlar. Niş içine döşenen led lamba, tavana yapılan spot lamba gibi… Çeşitli modeller ile ister dekoratif bir obje ister aydınlatma olarak kullanıp yaşam alanlarınızı canlandırabilirsiniz.

Merdiven ve Holün Vazgeçilmezi: Sensörlü Lamba

Özellikle evinde tadilat işlerine girişecekler merdiven ve holde sensörlü modeller kullanabilirsiniz. Bu gibi yerlerde ışığa duyarlı sensörlü ışık tercih edilmesi çok pratik ve şık olur. Ama yıkıp kırma işlemleri ve elektrik hattı çekmek zor geliyorsa bir diğer çözüm sensörlü şarjlı veya pilli lamba seçenekleridir. Bunlardan birini satın aldığınıza sadece şarj ederek veya pil takarak kullanıma montaj gerektirmeksizin hemen hazır hale getirebilirsiniz. Hem kiracı dostu olması bakımından hem elektrik hattı çekmek istemeyenler için oldukça kullanışlı ve popülerdir. Ama ev yaptıranlara veya tadilatına girişinler için şarjlı lamba yeterli olmayabilir. Bu durumda elektrik hattına bağlı sensörlü ışık tercih etmeleridir. Nitekim çocuk odalarına da bu aydınlatma dahil edilerek gece uykularından uyanan çocukların karanlıktan korkmaları önlenebilir. Üstelik henüz eli elektirik anahtarına yetişemeyen çocuklar sensörlü ışık sayesinde odalarına gitmek için sizi zırt pırt çağırma gereksinimi duymayı bırakırlar.

lamba - Lamba: Dekorasyonun Vazgeçilmez Parçası Bilgi ve Haber

Sarkıt Lamba Popülaritesini Koruyor

Yaşam alanlarınızda ve çalışma ortamlarınızda sarkıt aydınlatmalar tercih ederek dekorasyonuna hareketlik katabilirsiniz. Yemek masalarının tam üzerine, yatak odalarında komodinlerin üzerine, mutfak adalarının üzerine, orta sehpa üzerine, banyoda aynanın tek veya iki tarafına, televizyon ünitesinin yanına gelecek şekilde değerlendirebilirsiniz. Özellikle evlerde sarkıt aydınlatma kullanmak daha samimi ve sıcak hava oluşturur. Ne kadar aşağıda kullanırsanız ışığı o kadar yoğun ve doğrudan alır ambiyansa etkisini arttırırsınız. Üstelik sadece sarkıt modellerle bile odak noktası oluşturabileceğinizi sakın unutmayın!

Dış Mekanların Olmazsa Olmazı: Solar Lamba

Bahçe, balkon, teras gibi dış mekanlarda solar seçenekler kullanmak çok alışagelmiş bir durumdur. Üzerindeki güneş panelinden şarj olan ve elektriğe, prize, kabloya hiç gerek duyulmayan bu ışıklar dış mekanlar için biçilmiş kaftan desek abartmış olmayız. Hem ortamın ışık ihtiyacını karşılar hem de hiçbir görüntü kirliliği oluşturacak kablo vs. olmadığı için bu tür ortamları şıklaştırır. Kurulum gerektirmeyen bu aydınlatma ile misafirlerinizi rahatlıkla ışıl ışıl bahçenizde, balkonunuzda, terasınızda ağırlayabilirsiniz. Gündüz güneş enerjisiyle şarj olan bu ışıklar akşam karanlığı ile kendiliğinden yanar ve size gece boyunca yeter.

Koçtaş’ın Muhteşem Lamba Dünyasına Hoş Geldiniz

Mekanın havasını çok farklı boyutlara taşıyabileceğiniz lambalar ile bulunduğunuz ortamı hem aydınlatıp hem de dekore edebilirsiniz. Bu değişime şahit olmak için daha fazla beklemeyin! Haydi bir ışık deyip geçmeyin portatif yuvarlak led lambaları gardırobun içine yerleştirerek giysilerinize, mutfak dolaplarınızın altına yerleştirerek de tezgahlarınıza ışık tutun ve ne kadar hayatınızı pratikleştirdiğine şahit olun.

Birbirinden farklı birçok trend aydınlatma modelini bir arada görmek ve evinizin konforunda alışveriş yapmak için Koçtaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede beğendiğiniz ürünlerin detaylı açıklamaları ve teknik özelliklerini hızlıca öğrenebilir, farklı modelleri karşılaştırabilirsiniz. Her bütçeye uygun kaliteli eski floresan lambadan tut trend led lambalara kadar pek çok çeşidi Koçtaş güvencesiyle bir tıkla kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ