08.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Kıskançlık Bir Hastalık mıdır?

Kıskançlık Bir Hastalık mıdır? Erkekler yapı itibari ile kıskanç bir karaktere sahiptirler. Bunu çoğu zaman belli etmeseler de ortada bir durum olmadığında bile kıskançlık duyusu geliştirebilirler.

Kıskançlık Bir Hastalık mıdır?

Kıskançlık Bir Hastalık mıdır? Erkekler yapı itibari ile kıskanç bir karaktere sahiptirler. Bunu çoğu zaman belli etmeseler de ortada bir durum olmadığında bile kıskançlık duyusu geliştirebilirler. Bu hayatlarında ki kadınlar için oldukça sıkıntılı bir hal alır. Çünkü kimse özgürlüğünün kısıtlanmasından hoşlanmaz. Kıskanç erkeğin kadın üzerinde ki baskıları yani onu giyme bununla görüşme baskıları aslında kadın üzerinde ciddi tahakküm oluşturur. Bu nedenle kadınlar bu kıskaçlık durumlarından rahatsızlık duyar ama bazen erkeğin kıskançlığı kadınlara bağlı olarak gelişir. Çift arasında ki güven çemberinin zayıfladığı anlamına gelir. Bu nedenle erkeğin kıskançlığı üzerinde kadının da etkisi vardır. Bu yazımızda erkeklerin kıskançlık problemlerini aşmaları için ne yapmak gerektiği üzerinde duracağız.

Kıskançlık Bir Hastalık mıdır?

Her şeyden önce bu konunun asıl unsuru kadın değil erkektir. Erkeğin bu kötü alışkanlığı aşmak için çaba sarf etmesi gerekir. Bu konuda kadına düşen ona yardımcı olmaktır. Bu anlamda ilk yapmanız gereken eşiniz veya sevgilinizi karşınıza alarak bu durumun sizi rahatsız ettiğini açık şekilde söylemelisiniz. Bu konuda ondan çaba göstermesini beklemelisiniz. Mümkün olduğunca serin kanlı sevecen davranmalısınız. Kıskançlık geliştirdiği konuları ortadan kaldırmak yerine ona alışmasını beklemelisiniz. Bu konuya dair kendinizi suçlamaktan vazgeçmelisiniz. Eşiniz ya da sevgilinizin küçük kıskançlıklarını görmezden gelmeyerek en küçük kıskançlıkta bile bu konuyu onunla konuşmalısınız. Sahiple duygusunun etkisine girerseniz ileride bunun daha büyük aşamalarını yaşamak durumunda kalırsınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ