14.07.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Karın Germe Ameliyatı İle Daha Sıkı Bir Karın Mümkün!

Karın Germe Ameliyatı İle Daha Sıkı Bir Karın Mümkün!

Karın germe ameliyatı, diğer adıyla abdominoplasti, sarkık olan göbek bölgesini toparlamaya yardımcı bir cerrahi operasyondur. Diyet ve egzersiz ile gitmeyen göbek bölgesindeki sarkıklıklar bu ameliyat ile giderilebilmektedir. Hem erkeklerin hem de kadınların yaygın olarak başvurduğu ameliyatlardan biridir. Fakat özellikle kadınların tercih ettiği bir işlemdir. Genellikle kadınlarda doğumdan sonra oluşan sarkıklıklar ve çatlaklar kişiyi rahatsız etmektedir. Unutulmamalıdır ki bu operasyon kilo verme operasyonu değildir. Obezite tedavisi de değildir. Kilo vermek isteyen adaylar öncelikle uygun bir beslenme düzeni ve spor ile fazla kilolarından kurtulmalıdır. Ardından karın germe işlemi yaptırılabilir. Doğum yapmak isteyen kadın adaylar da karın germe ameliyatını doğumdan sonraya ertelemelidir. Karın germe ameliyatı olmadan önce kişi beklentisini mutlaka cerrah ile paylaşmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı İle Daha Sıkı Bir Karın Mümkün!

Karın germe ameliyatı nedir?

Karın germe ameliyatı tam karın germe ve mini karın germe olarak ikiye ayrılır. Tam karın germe ameliyatında alt ve orta karın bölgesi boyunca oluşmuş fazla yağlar alınır ve sarkma görülen bölgelerde bulunan karın kasları sıkılaştırılır. Karın germe cerrahi bir işlemdir. Obezite tedavisi olarak asla algılanmamalıdır. Eğer fazla kilonuz var veya obez iseniz karın germe ameliyatı olabilmek için öncelikle bu fazlalıklardan kurtulmanız gerekecektir. Tam karın germe ameliyatında göbek deliği tekrar konumlandırılır. Daha uzun süren bir işlemdir ve iyileşme süreci daha fazladır. Mini karın germe ameliyatı ise tam karın germe işlemine oranla daha kısa sürer ve göbek deliğine dokunulmaz. Daha sınırlı bölgeyi kapsar ve iyileşme süreci daha kısadır. Karın germe ameliyatlarından sonra oluşan iz kalıcıdır.

Karın germe ameliyatı öncesi ne yapılmalıdır?

Karın germe ameliyatı öncesinde cerrahınızın birtakım istekleri olabilir. Bilhassa sigara kullanan adayların ameliyattan en az bir ay öncesine kadar sigara kullanımına ara vermesi gerekir. Ayrıca işlemden sonraki 2 hafta boyunca da sigara kullanılmaması faydalıdır. Aşırı güneş ışığına maruz kalmak da tehlikelidir. Eğer tüketiliyorsa E vitamini ve aspirin kullanımına bir süre ara verilmeli ve işlem öncesinde ağır egzersiz ve diyetten kaçınılmalıdır.

Karın germe ameliyatı nerede yapılmalıdır?

Tam karın germe ve mini karın germe ameliyatlarının her ikisi de uygun hijyenik koşullara ve teknik ekipmana sahip hastane koşullarında plastik cerrah eşliğinde gerçekleşmelidir.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatlarında kullanılan anestezi tipi genel anestezidir. Fakat bazı zamanlar bölgesel anestezi de uygulanabilmektedir. Tam karın germe ameliyatı yaklaşık olarak 2 ila 5 saat arasında sürmektedir. Mini karın germe ise maksimum 2 saat sürer. Bu süreler hastadan hastaya değişiklik gösterir. Ameliyat esnasında çamaşır altına gizlenen bölgeye bir kesi hattı çizilir. Ayrıca bu kesi göbek çevresine de uygulanır. Mini karın germe ameliyatında bu kesi daha kısa olabilmektedir ve göbek yeri değişmez. Ameliyat sırasında fazla yağlar alınarak sarkıklık olan bölgedeki karın kaslarına germe işlemi uygulanır.

Karın Germe Ameliyatı İle Daha Sıkı Bir Karın Mümkün!

Karın germe ameliyatı sonrasındaki süreç nasıldır?

Karın germe ameliyatı sonrasını izleyen birkaç gün tedavi bölgesinde şişme görülebilir. Ek olarak hafif bir ağrı da meydana gelebilir. Hastanın ağrısı ağrı kesiciler yardımıyla azaltılır. Ameliyat sonrası dikişler ortalama 3 gün sonra hastanın vücudundan alınır. Yaklaşık 3 gün kadar hastanede yatış gerçekleşebilir. Tam olarak iyileşme sürecinin gerçekleşmesi için birkaç ay geçmesi gerekebilir. Kişi iş hayatına 2 ila 4 hafta arası bir süreçte geri dönebilir. Yara izleri ilk birkaç ay kötüleşebilir ancak bu durum geçicidir. İzlerin tamamen iyileşmesi 1 yılı bulabilir. İz tamamen geçmez ancak bikini altı bölgesinde kalacağı için görünmez. Sonucun kalıcı olması için ameliyattan sonraki süreçte de beslenme ve spor düzenine dikkat edilmelidir.

Karın germe ameliyatı riskleri nelerdir?

Karın germe ameliyatlarının muhakkak alanında uzman bir cerrah tarafından uygun hastane koşullarında yapılması gerekir. Bu şekilde sonuç tatmin edici ve başarılı olacaktır. Her cerrahi işlemde olduğu gibi karın germe işleminde de birtakım riskler mevcuttur. Kişi karın germe ameliyatındaki riskleri de göz önünde bulundurarak bu ameliyata rıza göstermelidir. Bu nedenle işlem öncesi cerrahınızla kapsamlı bir konuşma yapmak ve birbirinizi anlamak önemlidir. Genellikle ameliyat sonrası kanama ve enfeksiyon gibi riskler olduğunu söylemek mümkün ancak bunlar oldukça nadir görülen komplikasyonlardır. Karın germe operasyonu sonrası kişide enfeksiyon veya abse oluşumu gözlenirse bu durum tedavi sürecini biraz daha uzatabilir. Ek olarak yara iyileşmelerinde gecikmeler gözlenebilir veya iyi yara iyileşmesi gerçekleşmeyebilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda da ikinci bir ameliyat şartı konulabilir.

Karın germe ameliyatı uzun dönem etkileri nelerdir?

Kişi eğer karın germe ameliyatı sonrası beslenme ve spor düzenine dikkat etmezse eski haline geri dönebilir. Yaş artışına, hamileliğe ve sık sık kilo alıp vermeye bağlı olarak ameliyat bölgesinde ve haricinde birtakım değişiklikler gözlenebilir.

Karın germe ameliyatının tatmin edici olmayan sonuçları nelerdir?

Cerrahi işlemlerden sonra birtakım beklenmedik yan etkiler ve tatmin edici olmayan sonuçlar görülebilir. Karın germe ameliyatında bu durumların oluşma ihtimali düşüktür ancak yine de dikkat etmekte yarar vardır.

Hamilelik sonrası karın germe ameliyatı nasıldır?

En sık sorulan sorulardan biri de hamilelik sonrası karın germe ameliyatının en erken ne zaman gerçekleşmesi gerektiğidir. Hamilelik sonrası karın germe ameliyatı olmak için en az 6 ay beklemek gerekir. Annenin emzirme dönemi tamamlandığı zaman karın germe operasyonunu rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı İle Daha Sıkı Bir Karın Mümkün!

Karın germe ameliyatı fiyatları nedir?

Karın germe ameliyat fiyatları mini karın germe ya da tam karın germe ameliyatı yapılmasına göre değişkenlik gösterir. Karın germe ameliyat fiyatını belirleyen bir diğer unsur doktorunuzun tecrübesi ve bu konuda uzmanlaşmış olmasıdır. Karın germe ameliyat fiyat bilgisini Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir.02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak karın germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site:https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ