28.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ukraynaca çeviri ve Tercüme

Ukraynaca çeviri ve Tercüme

Ukraynaca, Hint-Avrupa dil ailesinin, Doğu Slav dilleri alt koluna ait bir dildir. Ukraynaca, Rutence veya küçük Rusça olarak da adlandırılır. Ukrayna’nın resmi dili olan Ukraynaca, dünya genelinde yaklaşık 36 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Ukraynaca çeviri ise dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça fazla talep edilen çevirilerden biridir. Ukrayna dilinde tercüme yapabilmek için, öncelikle bu dilin alfabesini ve dilbilgisi kurallarını iyi bilmek gerekmektedir. Ukraynaca Kiril alfabesi ile yazılmaktadır. Ukrayna alfabesinde toplam 33 harf vardır. Ukraynaca, diğer Slav dilleri olan Rusça, Slovakça ve Çekçe’ye oldukça benzeyen bir dildir. Ukraynaca’da Rusça kökenli birçok kelime bulunur. Ukraynaca ve Rusça arasındaki farklılıklar, Türkçe ve Azerice arasındaki farklılıklara benzer. Bu yüzden Ukraynaca konuşan bir insan Ruşça’yı; Rusça konuşan bir insan ise Ukraynaca’yı rahatlıkla anlayabilmektedir.

okeanos tercume

Çeviri Hizmetleri

Tercüme büromuzda Ukraynaca yazılmış tüm metinlerin çevirileri profesyonel olarak yapılmaktadır. Ukrayna dilinde yapılan tercümelerde bu dilde uzman, en az 5 yıl deneyimli mütercim tercümanlar görev almaktadır. Ukraynaca tıp, teknik metin, hukuk, diploma, çalışma izni, sertifika, evlilik cüzdanı, boşanma belgesi, oturma izni, pasaport, nüfus cüzdanı, edebi metin, akademik makale, ödev, web site çevirileriniz ile Ukraynaca noter onaylı tercümeleriniz için tercüme ofisimize başvurabilirsiniz. Tercüme büromuzda Ukrayna dilinde ardıl ve simultane çeviri hizmeti de vermekteyiz. Tıbbi, hukuki ve ailevi görüşmeler, seminerler, fuarlar, iş toplantıları, ticari görüşmeler ve çeşitli etkinlikler için büromuzdan simultane ve ardıl tercüme hizmeti alabilirsiniz. Tercüme büromuzda Ukraynaca yazılı metinler için tercüme ücreti, metnin boşluksuz 1000 karakter sayısı ile hesaplanır. Ukraynaca noter onaylı tercümelerde ise ücretimiz genellikle sayfa sayısı ile hesaplanır. Ukraynaca ardıl ve simultane tercümelerde ise ücretler, çevirinin 1 saatlik süresi ile hesaplanmaktadır.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ