20.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Kadınların Düşmanı Siyah Noktalar

Kadınların Düşmanı Siyah Noktalar

Bayanlar yüzlerinin mükemmel görünmesini isterler. Ancak onların bu arzusu bazı nedenlerden dolayı yarıda kalır. Özellikle siyah nokta kadınların sürekli savaştığı bir düşman olarak var olmaktadır. Özellikle burun bölgesindeki siyah noktalar zamanla belirginleşerek kadınlar tarafından bir kâbusa dönüşmektedir. Bu noktada düşmanı mağlup etmek için öncelikle onu tanımak gereklidir. Siyah noktalar genellikle hatta sıklıkla yağlı ve karma ciltlerde meydana gelmektedir. Kendileri küçük ancak olumsuz etkisi büyük bu ufak canavarlar, deri altı yağ hücrelerinin fazla yağ salgılaması ile ilk adımlarını atarlar. Salgılanan bu yağlar ciltteki gözenekleri tıkar. Bu şekilde havasız kalan cilt, hava ile temas etmesi neticesinde yağlar oksitlenir ve renkleri siyaha dönerek düşman baş gösterir. Siyah noktalardan kurtulmak adına ise doğru bilinen bir yanlış dikkat çekmektedir.

Genellikle siyah noktalarla savaşan kişiler siyah noktalarının sıkarak temizlemeye yönelmektedirler. Ancak bu şekilde bir savaşma yöntemi son derece yanlış ve zarar verici bir yöntemdir. Bu yöntem hem cildinizi tahriş eder ve kalıcı yaralara sebep olur hem de kötü bir görüntü meydana getirir. Bu noktada doğru savaşma yöntemi siyah noktaların oluşumuna neden olan aşırı yağlanmayı en aza indirgemek olacaktır. Günde en fazla 2 kez yüz temizlenmelidir. Ancak yatmadan önce ve uyandıktan sonra olmak üzere 2 kez temizlenmelidir. Çünkü yüzünüzün yağa ihtiyacı vardır ve kuru bir ciltte sağlık açısından zararlı bir durumdur. Yine cilt temizleme aşamasında haftada 1 ya da 2 kez yapılan buhar banyoları da siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 8 Adımda Günlük Bakım başlıklı makalemizde kadın, kadın haberleri ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ