29.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

İştahsızlığa Karşı Öneriler Nelerdir?

İştahsızlığa Karşı Öneriler Nelerdir?

İştahsızlığa Karşı Öneriler Nelerdir? İştahsızlık nedir, iştahsızlık hangi hastalıklara yol açar, iştahsızlığa ne iyi gelir, iştahsızlık tedavi yöntemleri nelerdir, yetişkinlerde iştahsızlık nasıl tedavi edilir inceleyelim.

Fazla kilo kadar iştahsızlık ve hızlı kilo kaybı da dikkate alınması gereken bir sorundur. Vücudun gerekli olan besini ve enerjiyi toplayamaması, yorgunluk, sinir sisteminin yıpranması,  halsizlik, gibi birçok rahatsızlığa yol açabiliyor. Bu nedenle iştahsızlığa karşı öneriler neler buna göz atmakta fayda var.

İştahsızlık İçin Öneriler

  • İştahsızlığa karşı öneriler içerisinde en önemli madde sigara ve alkol bağımlılığını bırakmaktır. Bu maddeler vücuttaki iştah merkezlerinin kapanmasına sebep olabilir.
  • Aşırı lifli ürün tüketimi iştahı baskılayarak köreltebilir. Lifli yiyecekleri çok abartıya kaçmadan tüketmekte yarar var.
  • Yemeklere güzel kokulu baharatlardan ekleyin. İştah açan baharatlardan bazıları: Tarçın, kekik, nanedir.
  • Yemek için özel ortam yaratın. Ayakta geçiştirerek yemek yemeyin. İş yerinde belki fırsat bulamasanız da en azından akşamları kendinize özel bir sofra hazırlayın. Görüntü sizin iştahınızı açmalı. Zengin bir salata ve aperatifler kullanabilirsiniz.
  • Arı poleni, iştahsızlığa karşı öneriler içerisinde az bilinen ama çok etkili olanlardan biridir. Her sabah az bir miktar arı poleni içmek yeme isteği uyandırır.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ