21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

İlişkiyi Bitiren Davranışlar Nelerdir?

İlişkiyi Bitiren Davranışlar Nelerdir?

İlişkiyi Bitiren Davranışlar Nelerdir? Kadın erkek ilişkilerinde ilişkinin seyri genellikle kadın davranışları ile belirlenir. Kadınlar erkeklere olan davranışları ile mutlu bir beraberliğe adım atabilecekleri gibi çekilmez bir beraberlik te yaratabilirler. Örneğin erkekler yapı olarak az konuşan ve çabuk karar veren bireylerdir. Erkekleri soru yağmuruna tutmak ve onların sürekli olarak konuşmalarını istemek onları sadece sıkar. Kadınlar eşleri veya sevgilileri ile daha çok ilgilendiklerini düşünseler de onları sadece sıkmış olurlar.

Gün boyu telefon açmak veya mesaj yağmuruna tutmak erkeklerin ilişkilerinden soğumalarına ve ayrılmak istemelerine neden olur. Kadınların bu aşırı ilgisi ilişkiyi bitiren davranışlar içinde yer alır. Kadınların yaptıklarına aşırı ilgi göstermek yerine dedektiflik te denebilir. Sürekli olarak aramak ve nerede olduğunu sorgulamak erkeği güvenini sarsar. Bir erkek kendine güvenilmediğini hissettiği zaman mutsuz ve huzursuz olmaya başlar.

ilişkiyi bitiren davranışlar

Bilgisayarının, telefonunun veya not defterinin eşi tarafından kontrol edildiğini gören bir erkek için ilişki anlamsızlaşabilir. Kendini izlenmekte olan bir suçlu gibi hissederler. Hal böyle olunca da yaşadıkları beraberlikten haz duymayacakları için ilişkilerini bitirmek isterler. Kadınların erkekleri bu kadar sıkmamaları ve karşılarında ki bireylere biraz daha güvenmeleri gerekir.

İlişki kontrol mekanizmasını yönlendirecek olan kadınların ilişki başlangıçlarında hemen sekse yönelmemeleri gerekir. Erkekler hormonal olarak seksi daha önce isteyen taraf olurlar. Ulaşılması zor olan kadınlar her zaman daha değerli olurlar. Erkekler ulaşamadıkları kadınlara hem sevgi hem de saygı duyarlar. Bu da daha uzun süreli bir ilişkinin yaşanmasını sağlar. Hemen sekse yönelmek ilişkiyi bitiren davranışlar içinde yer alır. Erkek istediğini elde etmiş olur ve kadın onun gözünde artık değersizdir.

Kadınların bunun dışında erkeklerin hemen kendilerini tanımalarını engellemelidirler. Her şeylerini anlatmamalı ve bazı gizemli durumların oluşmasına izin vermelidirler. Erkekler merak ettikçe tanımaya ve yakınlaşmaya çalışacaklardır. Yakınlaşan erkek kadınlara daha fazla değer verir. Bu sayede ilişkiler daha sağlıklı yaşanabilir.

Yatak odası herkes için özeldir. Tatmin olacak olan bir erkek mutlu olacak olmasına rağmen partnerinin de tatmin olması durumunda daha da mutlu olabilir. Kadınlar bunu çok iyi bilirler. Sırf karşılarında ki kişi mutlu olsun diye orgazm taklidi yapacak olan kadınlar erkeklerin kendilerinden uzaklaşmasına neden olurlar. Çünkü erkekler kadınların orgazm olup olmadıklarını bilirler. Taklit yapılması durumunda yetersiz geldiğini düşünecek olan erkekler ayrılmak isterler. Yani yapılacak olan yanlış bir hareket ile erkeklere yetersiz geldiklerini hissettirmek ilişkiyi bitiren davranışlar içerisinde yer alır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ