20.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Grip Hastalığı Nasıl Ortaya Çıkar?

Grip hastalığı havaların soğumasıyla toplum arasında yayılan ve zor geçen bir hastalık türüdür.

Grip Hastalığı Nasıl Ortaya Çıkar?

Grip hastalığı havaların soğumasıyla toplum arasında yayılan ve zor geçen bir hastalık türüdür. Grip, baş ağrısı, hapşırma, burun tıkanıklığı, boğaz yanması gibi problemlerin etki ettiği hastalıktır. Grip hastalığı çok çabuk tedavi edilebilirken; çok ani ortaya çıkması da başka bir yönüdür. O kadar anidir ki kişi işine gider birkaç saat sonra baş ağrısı, boğaz yanması, ateş, göğüste yanma ve ağrı, hapşırma gibi anormallikler belirlemeye başlar. Hasta o kadar ki yorgun ve halsiz olur bu artık dayanılmaz bir hale gelir. Hasta bir an önce kendini yatağa atmanın derdine düşer.

Grip hastalığı soğuk algınlığı gibi bakterilerin yol açtığı bir hastalık tipi olmadığından; etrafındakilere hemen bulaşabilir. Bilindiği gibi virüs bulaşıcı bir mikro organizmadır. Grip de virüslerin yol açtığı bir hastalık tipi olduğundan; hastalıklı bir kişi öksürdüğü veya hapşırdığı zaman etrafa milyonlarca virüs dağılır. Eğer bu virüsü sağlıklı bir birey alırsa 3 ila 4 gün içerisinde sağlıklı kişide virüsün etkisiyle birlikte hastalık ortaya çıkmaya başlar.

Bir önceki yazımız olan Alerji ve Yaşattığı Sıkıntılar başlıklı makalemizde sağlık ve sağlık haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ