04.10.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

En Sadık Hayvan Hangisidir?

En Sadık Hayvan Hangisidir?

En Sadık Hayvan Hangisidir? İnsan olarak bazen insanlarda usanıyoryuz hatta öyle şeyler oluyorki kendi türümüzden nefret ediyoruz. Özellikle böyle sıkıntılı dönemlerde insanın sadık bir dosta ihtiyacı oluyor.

Peki ihtiyaç duyduğumuz en sadık dost bir insan değilse hangi hayan?

Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyorki en sadık hayvan KÖPEKLER. Bu kişilik yada karakterle alakalı değil. Tamamen köpeklerin iç güdüleriyle ve yaratılış amacıyla ilgili.

Köpekler çok uzun yıllardır insanlarla beraber. Yaklaşık 3000  bin yıl önce evcileştirildiler ve biz insanlara çok yardımcı oldular. Yeri geldi bizi korudular yeri geldi bekçilik yaptılar yeri geldi bizi psikolojik olarak teselli ettiler.

Hiç unutmam Amerikan cooker cinsi köpeğim ne zaman canım sıkılsa topu alır gelir benimle oynamak isterdi ( normalde topu aldımı azından kimse alamaz)

En sadık hayvan

Köpekler mi daha sadık kediler mi?

Şahsen kedi de köpek de besledim. Ancak kediler yaratılış şekli itibariyle özgürlükçü. Keyfine bu denli düşkün özgür bir varlıktan aşırı sadakat ve bağlılık beklemek imkansız. 5 sene evinizde beslediğiniz kedi bir kuşun peşinden pencereden atlar gider ve bir daha asla geri gelmeyebilir. Köpek ise acından ölse sizi terk etmez.

Bu yazıyı hoşuma giden köpeklerden oluşan resim galerisiyle bitirmek istiyorum. Umarım beğenirsiniz ve konuya köpeklerle ilgili düşüncelerinizi yorum olarak yazarsınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ