19.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Emzirme Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek emzirmek, kutsal anneliğin en önemli aşamalarındandır. Böylesine tanrısal yaşam öğesinde sağlık açısından dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır.

Emzirme Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek emzirmek, kutsal anneliğin en önemli aşamalarındandır. Böylesine tanrısal yaşam öğesinde sağlık açısından dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bir anne, çocuğunun sağlıklı bir şekilde emzirmek için öncelikle kendini sağlık bir biçimde beslemelidir. Sağlıklı bir emzirme ancak ve ancak annenin sağlık bezlenmesi ile mümkün olacaktır. Özellikle bebeklerin ilk altı ay sadece anne sütü ile beslenmesi, emzirme konusunda annelere iki kat daha mutlak önem sunmaktadır. İlk 6 ay boyunca anneler verimli bir süt verme sağlığına sahip olmalıdırlar. Bu altı ay boyunca sütün kesilmemesi için anne öncelikle stres dolu anlardan uzak durmalıdır. Beden bir mekanizmadır ver küçük büyük her şeyden etkilenmektedir.

Anneler, emzirme dönemlerinde bol su tüketmelidirler ve paralel olarak da yorgunluk verici işlerden kaçınmalıdırlar. En önemli aşama ile emzirme dönemlerinde tüketilen besinlerdir. Annenin büyük bir kutsallıkla bebeğine verdiği süt bol mineral takviyeli olmadır ki bebek sağlıklı bir büyüme başlangıcı elde etsin. Burada önemli bir nokta da kadınların hamilelik sonrası aldığı kiloları hemen bebek doğduktan sonra vermek istemeleridir. Anneler tarafından bolca yapılan bu yanlış sütün kalitesini düşürerek bebeğinize hiçbir fayda sağlamayacaktır. Diyet olayı ancak ve ancak bebeğinizin emzirme aşaması tamamen bittikten sonra başlamalıdır. Anneler emzirme dönemlerinde bir günde asgari 700 kalori almalıdırlar. Emzirme döneminde zaten sütün bedeninizden çıkma aşamasından dolayı aldığınız kilolar da direk sizi terk edecektir.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerin Uyku Düzeni başlıklı makalemizde sağlık ve sağlık haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ