21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Elde Küçük Su Kabarcıkları Neden Çıkar?

Elde Küçük Su Kabarcıkları Neden Çıkar?

Elde Küçük Su Kabarcıkları Neden Çıkar? Sanırım bu konumuz hakkında bir çok kişi bilgi sahibi değil. Elde ve parmaklarda çıkan küçük su kabarcıkları hakkında yapmış olduğum araştırma sonucu internette bir bilgi edinemedim. Evet elde çıkan içi yapışkansı kabarcıklar genelde sıcak havalarda ortaya çıkmaktadır. Toplumda yaygın cilt sorunu olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bilgilendirme amaçlı bu yazımı elimde küçük küçük su kabarcıkları çıktı sorusu hakkında yol göstermek amaçlı hazırlamış bulunmaktadıyım.

Doğru bilgi her zaman önemlidir çünkü konu sağlık olunca şakaya gelmez değil mi?. İnternette yapmış olduğunuz araştırmada sanırım küçük su kabarçıkları neden çıkar? kesin bir cevap bulamamışsınızdır tabiki bende bulamadığım için bu konuyu sitemde açmış bulunmaktayım.

Genelde yaz aylarında ortaya çıkan havaların aşırı sıcak olduğu zamanlarda elde, parmaklarda ve avuç içinde küçük su kabarcıkları daha belirgin hale gelmektedir. İçi su dolu küçük kabarcıkları patlattığınızda yapışkansı sıvı akar patlatmadığınızda ise kendiliğinden geçer ve beyaz hal alır ve kaybolur. Bu küçük kabarcıklar bazı kişilerde kaşıntılı bazı kişilerde ise kaşıntısızdır.

elde su kabarcıkları

Doktora gittiğinizde ise size ekze-mant emülsiyojel tavsiye edebilir bu jeli günde iki kez sürmenizi önerebilir. Şunu belirtmek isterim kesinlikle doktora gitmeden kendi başınıza her hangi bir şey yapmayınız. Çünkü küçük su kabarcıklarının bir den çok nedeni olmaktadır bunlar mantar, egzema ve alerjik durumlardan kaynaklanabilir. Sizinde elinizde küçük su kabarcıkları çıkıyorsa mutlaka bir dermatoloğa görünerek sorunun neden kaynaklandığını ve tedavisini doktorunuz yapmalıdır.

Elde çıkan kaşıntı ve kabarcıkların nedeni muhtemelen sıcak havalardır çünkü kışın bu sorunla karşılaştığım olmadı havalar ne zaman aşırı ısınsa ellerimin her ikisinde ve parmaklar dahil elin tüm bölgesinde ortaya çıkmakta patlatığımda ise içinden yapışkansı sıvı akmaktadır. İnternet sitelerinde okumuş olduğum bazı yorumlarda insanları yanlış bilgilendirerek bunalıma sokmaktalar. Kesinlikle bu tür yorumlara inanmayın. Yapacağınız tek şey dermatoloğa giderek tedavi olmaktır dediğim gibi ya egzama ya mantar yada elerjik sorunlardan birisidir tedavisi mümkündür korkmanıza gerek yoktur.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ