24.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Dünyanın en büyük patatesini yetiştirdi

Dünyanın en büyük patatesini yetiştirdi

Üstteki resimde gördüğünüz şey bir yaratık değil sadece bir patates! Evet, devasa boyutlara sahip olmasına rağmen bildiğiniz patatesten boyutu dışında bir farkı yok. Peki bu patates kaç kilo dersiniz? Sıkı durun söylüyorum, tamı tamına 23 kilo!! İnanılır gibi değil, ama gerçek. İşte bu ilginç haberin ayrıntıları…

Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde emekli memur 60 yaşındaki Mithat Fatmaoğlulları, 23 ve 8.5 kilogram ağırlığında 2 tatlı patates yetiştirdi. Fatmaoğlulları, 23 kiloluk dev patatesiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için başvuru yapacağını söyledi

Dev patates yetiştirdi

Evinin bahçesine 3 ay önce tatlı patates eken Mithat Fatmaoğlulları, hasat yaparken aynı kökte, 23 ve 8.5 kilogramlık dev 2 patatesi görünce şoke olduğunu belirtti. Dev patatesleri topraktan güçlükle çıkardığını söyleyen Fatmaoğlulları, internetten yaptığı araştırma sonucu dünyada yetişen 12 kiloluk en büyük tatlı patatesin Lübnan’da olduğunu, onun da Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiğini söyledi.

Kendisinin de Rekorlar Kitabı için başvuru yapmak istediğini belirten Fatmaoğlulları, “Patatesler olgunlaşınca toprağı kazarak çıkarmaya başladım ve normalden kat kat büyüklükte dev bir patatesle karşılaştım.

Topraktan çıkarttıktan sonra patatesi tarttık ve 23 kilo olduğunu gördük. Bizde Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurmaya karar verdik” dedi.

Bir önceki yazımız olan İnsanlar en çok nelerden korkar? başlıklı makalemizde ansiklopedi ve sanal ansiklopedi hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ