29.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Daha Güçlü Bir Hafızaya Nasıl Sahip Olursun?

Daha Güçlü Bir Hafızaya Nasıl Sahip Olursun?

Daha Güçlü Bir Hafızaya Nasıl Sahip Olursun? Güçlü bir hafızaya hayatta kalman için ihtiyacın var. Başarılı olmak istiyorsan güçlü bir zihin kimyası gerekiyor. Modern hayatın insanın psikolojisini ve beyi kimyasını bozan yaşam döngüsü içerisinde yüzeysel bir tatminsizlik mutluluğun yaşanamamasına neden oluyor. Sürekli olumsuz düşünen beyin, hayattan kendini soyutluyor. Tüm bunlardan kurtulabilmek için sağlam bir beyi kimyasına yani hafızaya ihtiyaç var. Aşağıdaki bitkileri tüketirseniz, daha sağlıklı bir beyne sahip olabilirsiniz.

Gingko Biloba: Sinir hücreleri arasındaki bağlantıyı güçlendiren bu bitki, birçok Avrupa ülkesinde kapsül olara tüketiliyor. Zarar gören hücreleri de onaran bitki, beynin güçlenmesine ve kimyasının düzelmesini sağlıyor. Günlük yaşantınızda enerjinizin düşük olduğunu ve yeterince sosyal olamadığınızı düşünüyorsanız, bu bitki sayesinde daha enerjik ve sosyal bir kişiliğe dönüşebilirsiniz. İnsanın yaşama tutkusunu arttıran bitki, vücudun daha dinç olmasında ve kişinin kendisini güçlü hissetmesinde önemli bir şifa kaynağı.

Gingko Biloba

Ginseng: Yine tablet kapsüllerde besin takviyesi olarak satışa sunulan ginseng, hafızayı ve enerjiyi arttıran bir şifa kaynağı. Fareler üzerinde yapılan deneylerde labirentte yön bulma ve labirentten kurtulma çalışmalarında başarıyı sağlayan fareler, ginseng bitkisiyle beslenenler olmuştur. Düşüncelerin daha pozitif ve sağlıklı olması adına bu bitkiyi de besin takviyesi olarak alabilirsiniz.

Biberiye: Bir aroma verici olarak kullandığımız biberiyeler aslında antioksidan kaynağıdır. Bu nedenle beyinin ve hafızanın gelişmesine yardımcı olurlar. Sosyal fobi gibi durumlarında ilacı olarak gösterilen biberiye, ruhsal bozukluklarında şifasını sağlıyor. Hafızayı arttıran ve daha iyi bir beyin kimyasını ortaya çıkaran biberiye çeşitlerini sofradan eksik etmemek gerekiyor.

Adaçayı: Sinir hücrelerinin birbiriyle olan bağlantısını güçlendirdiği laboratuar çalışmalarında ortaya çıktı. Yemekten sonra adaçayı içmeniz halinde beyninize iyilik yapmış olacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ