21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Blog İçin Seo Çalışması Yapmanın Altın Kuralları

Blog İçin Seo Çalışması Yapmanın Altın Kuralları

İçindekiler

Blog İçin Seo Çalışması Yapmanın Altın Kuralları. Genelde yazmaya ve internet dünyasına yeni başlayan birçok insan site, blog vs açarken hemen para kazanma, site hiti gibi konuların peşine düşüverir. Ondan sonra sırasıyla kartvizinde seo uzmanı yazan insanlar ile tanışır bol bol para yatırır ama yatırımın karşılığını birçok kez alamaz.

Google sürekli arama algoritmasını değiştirmektedir. Robotları insanlar gibi tepki vermesini amaçlamış ve böylece arama yapan kullanıcılara doğru içeriği sunmak için hizmet etmekte. Bu nedenle google amcayı anlamak çok zor değildir elbette.

Önceliğimiz Tabiki Özgün ve Kaliteli İçerik !

Seo ile uğraşanlar, google’da yükselmek isteyenlerin belkide en sabırsız oldukları konu içerikler. 100-200 kelimelik makaleler ile içi boş yayınlar yapıp daha sonra yüzlerce makalem var ancak siteme kimse girmiyor diye ağlamak sanırım bizim ülkemize özgü bir durum

Eskilerden düşünün bir içeriği ararken google de ikinci üçüncü sayfalara kadar gitmişliğimiz vardır. Artık daha az sayfa gezerek doğru içeriği bulabilmekteyiz. Google, kullanıcıyı aldatan ve içerik konusunda kullanıcı dostu olmayan sayfaları ayıklayıp onları sıralamarda arka sıralara itip bir nevi kendi dizinini de özgünleştirip kaliteli hale getirmeye uğraşıyor.

seo çalışması

Seo çalışması yaparken en büyük önceliğiniz kullanıcıyı sitede tutmak ve içeriği %100 olmasa bile %70-80 gibi özgün şekilde girmeniz gerekiyor. Her özgün yazının da google tarafında hop diye üste çıkması da beklenmemeli.

Kullanıcı Odaklı Yayıncılık

Ne kadar kullanıcıyı mutlu ederseniz googleda sizi o kadar mutlu edecektir. Kalkıp iphone incelemesi diye başlık atıp da sonra gidip androidi anlatmanız sizin zararınıza olacaktır. Hem kullanıcı sitenizde kalmayıp çıkacak hemde google bu olayı algılayıp sitenizi kötü niyetli siteler kategorisine ekleyip bir şekilde index ve dizininde site kötü şekilde davranacaktır.

Kazanmak Sabır İşidir!

Her girdiğiniz içerikde hemen ilk sayfalara gelmeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Özgün içerik ve doğru şekilde görsellerle donatılmış içerikleriniz bir süre sonra google de görünüp daha sonrasında da bütün bu kavramların etkisiyle size dönüş yapacaktır.

Sitenizi sürekli özgün ve güncel tuttuktan sonra yükselmemeniz için hiçbir neden yok. Kendiniz sitenize bakıp neden girmelisiniz? sorusuna gerçekci cevaplar verebildiğiniz sürece google da sizi sevecektir.. Karşılıklı aşktır seo dediğimiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ