24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Bitcoin Fiyatında Son durum ve Önemli Seviyeler

Bitcoin Fiyatında Son durum ve Önemli Seviyeler

İçindekiler

Kripto para birimleri ve Bitcoin’deki belirsiz hamleler devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin haftaya yükselişle başladı ve 32.000 dolarlık önemli seviyeyi gördü ancak sonrasında küçük bir geri çekilme yaşandı. Bunun yanında altcoin’lerde de benzer hamleler olduğunu görüyoruz.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, Kasım ayında 69.900 dolar ile tüm zamanlar rekoru kırdıktan sonra düşüşe geçti. Bu düşüş sırasında görülen en dip seviye ise geçtiğimiz haftalarda yaşanan Terra olayı ile birlikte geldi. Bitcoin 24.500 dolara kadar geldikten sonra bir süredir 29.000 dolar ile 30.000 dolar bandında işlem görüyordu ve analistlerin yorumlarına göre fiyat iyice sıkışmış durumdaydı. Son hamleler ise BTC’nin sıkışıklığı yukarı yönlü kırdığını gösteriyor. Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 31.000 dolar ile 32.000 aralığında işlem görüyor. Bu noktada ise Bitcoin’in yukarı yönlü hamlelerini devam ettirip ettirmeyeceği büyük bir dikkatle takip ediliyor.

Analistlere göre yukarı yönlü hamlelerin kalıcı olabilmesi için oluşan artışların hacimli bir şekilde ilerlemesi gerekiyor. Hacimli artışlardan sonra BTC’nin 35.000 dolar, 38.000 dolar ve 40.000 dolar seviyelerini test edebileceği düşünülüyor. Ancak hacimsiz bir ilerleme görülürse Bitcoin bir süre daha fiyat sıkışma seviyelerine dönebilir ve bu da piyasada korkunun artmasına sebep olabilir.

bitcoin-aylik-kazanimlar

Bitcoin Grafikleri

Elde edilen bilgilere göre Bitcoinhaber.net’te de belirtildiği gibi Bitcoin (BTC), 29 Mayıs’ta benzeri görülmemiş bir kayıp serisini sürdürmeye devam ediyordu. Yapılan açıklamalarda hisse senetleri korelasyonunun BTC boğalarına bu ay hareket alanı bırakmadığı ifade ediliyor. Piyasanın popüler analistleri ise kısa vadeli tahminlerinde pek iyimser değil. Özellikle 50 baz puan faiz artışı beklenen haziran ayı için negatif görünüm devam ediyor.

Bununla birlikte Bitcoin’in son günlerde yukarı hamle yapıyor olmasının geçici bir durum olabileceği de ifade ediliyor. Ancak yatırımcılar kripto para piyasasında beklenmeyen hamlelerin gelebileceği unutmadan işlemlerine devam etmeli. Dolayısıyla şu an için BTC fiyatında kısa vadede net tahminler yapmak pek mümkün görünmüyor. Analistler ise 50.000 dolarlık psikolojik seviye aşılmadan yeni ATH seviyesinin beklenmemesi gerektiğini ifade ediyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ