21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Baskılı Erkek Gömlek Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Baskılı Erkek Gömlek Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Klasik giyimin en önemli parçasından birisi de gömlektir. Gömlek sadece iş hayatı ve resmi yerlerde değil günlük hayatta da oldukça fazla tercih edilir. Doğru kullanılmadığı zaman şıklıktan çok itici bir görünüm oluşturur. Bundan dolayı gömlek seçilirken dikkat edilmelidir.

Baskılı erkek gömlek tercih ederken öncelikle bedeninize uygun olmasına dikkat edilmelidir. Dar veya bol olan içerisinde rahat etmediğiniz bir gömleği tercih etmemelisiniz. Gömlek erkeklerde ince bir duruşun göstergesidir. Ayrıca tercih edilen gömlek bedene uygun olması oldukça önemlidir. Bunun yanında tercih edilen gömleğin modeli, rengi ve kesimi diğer parçalarla uyum içerisinde olması oldukça önemlidir.

Bu erkek gömlek modellerinin yakası yüz şekline uygun bir şekilde olmalıdır. Yüzünüzün dar ve uzun ise geniş yakalı, yuvarlak bir yüze sahipseniz uzun yakalı gömlekler tercih edilmelidir. Yaka şekli genelde trendlere göre farklılık göstermektedir. Ancak kesin bir şıklık için uçları aşağıya doğru orta boy olan yaka tercih edilmelidir. Düğmeli olan gömlek yakaları takım elbise ve kravatla tercih edilmemelidir. Bu gömlek çeşitleri blazer veya keten ceket için uygun modellerdir. Göleklerde kol boyu da şıklık katan önemli bir parçadır. Yazın ise kısa kollu gömlekler yerine polo yaka tişörtler şıklık için tercih edilmelidir.

voltaj giyim

Kaliteli Erkek Gömlek

Erkeklerin şıklıklarını tamamlayan parçalardan en önemlisi olan gömleği tercih etmek oldukça önemlidir. Gömlek tercih ederken öncelikle yüzde yüz pamuklu kumaşları tercih etmekte oldukça fayda vardır. Pamuklu kumaş cildin rahat bir şekilde nefes almasını sağlar. Kışın daha ağır pamuklu kumaşlar tercih edebilirsiniz. Yazın ise daha hafif pamuklu kumaştan üretilen gömlekler oldukça rahat hareket etmenize yardımcı olacaktır.

Kaliteli bir erkek gömlek tercihinde kumaşı kadar modeli de oldukça önemlidir. Yeni model gömlek tercih ediyorsanız mutlaka denemelisiniz. Gömlek provasında yakanızı kapattığınız zaman boyun ile gömlek arasında bir parmak kadar boşluk kalması oldukça önemlidir. Gömleğin kumaşı, bedeni ne pantolonun üzerinden aşırı şekilde taşmalı ne de bedeni aşırı şekilde sarmalıdır. Gömlek alırken mutlaka üzerine bir ceket giyerek almalısınız. Tüm bunların yanında sırt bölgesinde bulunan pililerin fazla olmamasına ve ceketin ön kısmında gömleğin fazla toplanmamasına özen göstermelisiniz.

Gömlek tercih ederken yaka bölgesinin yüzünüze uygun olması oldukça önemlidir. Gömleğinizi gündüz bir toplantıya veya akşam bir davete gitmek için kullanıyorsanız kesinlikle düğmeli yaka tercih etmemelisiniz. Klasik bir gömlek tercih ettiğiniz zaman kesinlikle en üst düğme açılmamalıdır. Kısa kollu gömlekler ise sadece spor giyimde ve kravatsız şekilde kullanımlarda tercih edilmelidir. Klasik gömleklerin dikişinde kontrast iplikler kullanılmamaktadır. Bundan dolayı gömleğinizin ipliğinin rengi gömleğe uygun olması gerekir.

Kaliteli bir erkek gömlek tercih ederken gömleğin kıyafet içerisindeki uyumuna da dikkat etmeniz gerekir. Gömlek kullanılan ceket, kravatla son derece uyum içerisinde olmalıdır. Düz renkli bir ceket kullanıldığında gömlek ve kravat uyumuna dikkat etmelisiniz. Desenli bir ceket tercihinde ise renk dengesinden emin olmadığınız durumlarda düz veya çizgili bir gömlek tercih edebilirsiniz. Çok parlak olan gömlekleri klasik giyimlerinizde kullanmamanız gerekir. Özel davetlerinizde kol düğmeleri ile gömlek kullanmanız şıklığınıza şıklık katacaktır. Sizlerde kendinize uygun olan gömlekleri Voltaj erkek giyimde bulabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ