07.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Başarılı Blog Yazarı Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı Blog Yazarı Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı Blog Yazarı Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Başarılı Blog Yazarı Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler. Bir blog yazarı olmak, özellikle de yaşamak için yeteneklerinize güvenirken zor bir iştir. Fikirlerinizi iletebilmelisiniz ve okuyucuların anlayabileceği şekilde kendileriyle ilişkili olduğundan emin olmanız gerekir. Aynı zamanda yazdıklarınızın inandırıcı olduğuna ve gerçeklere ve bilgilere dayandığından emin olmanız gerekir. Aksi takdirde güvenilirliğini kaybedersiniz ve hiç kimse sizin eserinizi okumak istemez.

Neyse ki yazarların kullanabileceği çok sayıda araç var. Her şey hala fikirlerinize ve kendi stilinize bağlı olsa da, bu yardımlar  kaliteli bir çıktı elde etmenize yardımcı olabilir ve içeriğin hatasız olduğundan emin olarak çalışmalarınızı geliştirmeye yardımcı olabilir. Dolayısıyla, deneyimli bir yazarın incelemeyi düşünmesi gereken araçlar bulunmaktadır.

Plagtracker

Paragraflar diğer halkların çalışma benzer. İçeriğinizi yazarken bir şey kopyalamamış olsanız bile, fikirlerinizin zaten diğer tarafından aktarılmış olduğu örnekler olacaktır. Dolayısıyla, hiçbir şeyin çoğaltılamadığından emin olmak için Plagtracker’ı kullanmak daha iyidir. Daha fazla yardım istiyorsanız, programı satın almak için çok az bir ücret ödersiniz.

Görsel Eş Anlamlılar Sözlüğü

Google, aynı kelimeyi makalenizin her yerinde tekrarlamanızı istemiyor. Cezalandırılmasını önlemek için Görsel Eş Anlamlılar Sözlüğü, yeni en iyi arkadaşın olacak. İsim veya sıfat olsun, yazdığınız her kelime için olası seçeneği sunar. Bu ürünü maksimum düzeye çıkarmak için, bir abonelik ücretini en düşük fiyata ödemek zorundasınız.

Başarılı Blog Yazarı Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sesli komut ile yazım

Yazarken, özellikle de bütün gün yapmaya başladıysanız, yorucu olabilir. Neyse ki, konuşmanızı sağlayan bir konuşma tanıma yazılımı var ve bilgisayarınız sizin için yazmayı yapıyor. Sadece kelimeleri söyleyin ve diğer her şey doğrudan doğruya bilgisayarınızın ekranında çevrilir. Dolayısıyla, üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olan daha fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

Scribe

SEO, çevrimiçi yazmada çok önemli bir araçtır. Sitenizde doğru miktarda trafik oluşturmak istiyorsanız, Scribe sizin için önemlidir. İçerik, sosyal ve arama ile çevrimiçi pazarlama üçlemesini takip eder, Google tarafından dikkate alınan tüm SEO ile ilgili alanların kapsam altına alınmasını sağlar.

Xmarks

Bu, tüm şifrelerinizi ve yer imlerini senkronize eden ve aynı zamanda bilgi aramak için kullanılabilen, hepsi de ücretsiz olan bir eklentidir. Yazarlık kariyerinizde büyük bir yardımcı olmaz ancak yazıya odaklanmak için kullanabileceğiniz zamandan tasarruf sağladığı için çok katkıda bulunabilir.

Web konferansı

Bu web konferansı hizmeti sayesinde, müşterilerinize gerçek zamanlı olarak konuşabilir, ancak güvenli bir ağdaki herhangi bir belgeyi ucuz bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte, hâlâ karşılanabilir aylık abonelik ücreti ödemeyi gerektirir.

Skype

Güçlü bir yazar-müşteri ilişkisini sürdürmek için bu yazılımın bilgisayarınıza yüklenmesi gerekir. Skype, müşterilerin çoğu için iletişimin birincil kaynağıdır, bu nedenle daha kolay ve daha fazla ücret talep edilmeden kullanım kolaylığı vardır.

MS Word Makroları

Çoğu zaman yaptığınız bir göreviniz varsa, MS Word Makroları kullanışlı olabilir. Bir defaya mahsus bir görev kısayolu oluşturarak size zaman kazandırabilir ve daha önemli görevlere odaklanmanızı sağlar. Hatta bunu günlük yazma planınızı organize etmek için kullanabilirsiniz.

Web SEO Analiz Araçları

Her yazar için kesinlikle faydalı bir araç olan Web SEO Analytics, Google’ın çevrimiçi içerik standartlarını karşılamanıza yardımcı olacak en eksiksiz araçlara sahiptir. İntihal kontrol, anahtar kelime, link ve etki alanı araçları, hatta Web SEO Analizi gibi her şeye sahiptir.

Bu araçlar kullanışlı olabilse de, önemli olan, dünyanın dört bir yanından okurları çekebilecek orijinal ve kaliteli bir içerik makalesi sunabilmektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ