01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Başarılı Bir Fue Saç Ekimi Nasıl Olur?

Başarılı Bir Fue Saç Ekimi Nasıl Olur?

İçindekiler

Başarılı Bir Fue Saç Ekimi Nasıl Olur? Nelere Dikkat Etmelisiniz?

OP. DR. LEYLA ARVAS ANLATIYOR… BAŞARILI BİR FUE SAÇ EKİMİ NASIL OLUR? NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Erkeklerin en çok başvurduğu medikal estetik uygulamalarından biri de şüphesiz ki saç ekimi. Erkeklerin de en az kadınlar kadar kişisel bakımlarını önemsediği bu son günlerde saç ekimi uygulamalarında büyük bir artış yaşanıyor. Genetik yatkınlıkları dolayısıyla saç dökülmeleri konusunda şanssızlık yaşayan Türk erkekleri kadar yurt dışından da birçok hasta saç ekimi için ülkemizdeki saç ekim merkezlerini tercih ediyor.

Saç ekimi uygulamaları arasında gelenekselleşmiş tekniklerden biri Fue Saç Ekimi. Ancak bir uygulamanın geleneksel olması teknolojik olarak eskiye bağımlı olması anlamına gelmiyor. Fue Saç Ekiminde kullanılan medikal cihazlar oldukça ileri teknolojili. Gerek uygulamanın konforlu hale gelmesi gerekse iyileşme süreçlerinin çok daha hızlı ve rahat olması anlamında da Fue Saç Ekimi yöntemi oldukça tercih ediliyor. Tabii bu yöntemin avantajları sadece bunlarla da sınırlı değil…

Birçok medikal estetik uygulamasında olduğu gibi saç ekimi uygulamalarında da geniş bilgi ve çokça tecrübe sahibi olan Op. Dr. Leyla Arvas’ın görüşlerinin de yer aldığı bu yazımızda saç ekimi yaptırmak isteyen hastalar için gerekli olabilecek bilgileri derledik…

Fue Saç Ekimi, ileri teknolojisi ile memnun edici sonuçlar veriyor

Son zamanların en fazla tercih edilen saç ekim uygulamalarından birinin de Fue saç ekimi olduğunu söyledik. Peki, bu yöntem nedir? Nasıl uygulanır?

Fue saç ekiminin en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmasının nedenleri arasında şüphesiz ki eski zamanlardan beri uygulanmasından dolayı bilinirliğinin fazla olması var. Bu yöntem ilk uygulandığı zamanlarda Normal Fue Saç Ekimi olarak biliniyordu. Şimdi ise Safir Fue saç ekimi olarak uygulanıyor. Tabii değişen sadece isim değil. İsminin değişmesinin en büyük nedeni de zaten uygulamanın ileri teknolojili medikal malzemeleri kullanması dolayısıyla uygulamada kendini birkaç adım birden ileriye taşımış olması. 

Ufak çapta da olsa cerrahi bir işlem olduğu unutulmaması gereken Fue Saç Ekimi yönteminin uygulama aşamasını işin uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas sizler için anlattı:

“Öncelikle, Fue saç ekimi işlemini planlarken biz kişiye özel bir planlama gerçekleştiriyoruz. Muayene esnasında mutlaka kişinin saçlarındaki dökülme nedeni ve tipine, saç tipine, cilt tipine, yaşına, genetik yatkınlıklarına ya da benzer faktörlere bakıyoruz. Planlamamızı da bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Yine muayenede saçın seyreklik ölçüsünü belirliyoruz. Bu doğrultuda öncelikle işlem gerçekleştireceğimiz hastamıza bir alın çizgisi çizerek, hangi yoğunlukta saç ekimi yapacağımızı kararlaştırıyoruz. Bu karardan sonra sıra donör bölgeye geliyor. Yani, nedir donör bölge? Ekilecek kıl köklerinin toplandığı, daha sağlıklı ve dirençli kıl köklerinin bulunduğu alanlar. Burada çoğunlukla tercihimiz eğer ki uygunluk varsa ense bölgesi oluyor.

Fue Saç Ekimi uygulaması üç aşamada tamamlanan ve hasta açısından oldukça konforlu olan bir uygulama

İlk aşamada donör bölgeden tek tek saç köklerini topluyoruz. Bu saç köklerini uzunlukları ve yönlerini baz alarak kendi içerisinde ayrıştırıyoruz. Tabii bu işlem yapılırken saç köklerine hasar verilmemesine ekstra bir dikkat ve özen gösteriyoruz.

İkinci aşamayı saç ekimin yapılacağı bölge üzerinde gerçekleştiriyoruz. Bu bölge üzerinde özel uçlu medikal kalemler aracılığıyla kıl köklerini yerleştirebilmek amacıyla minimal boyutlarda kanallar açıyoruz. Fue saç ekimi yönteminde Safir uçlu medikal kalemlerden faydalanıyoruz.

Üçüncü yani son aşamada ise artık saç ekimini gerçekleştiriyoruz. Donör bölgeden toplayıp özelliklerine göre ayrıştırdığımız kıl köklerini açtığımız kanallara özenle yerleştiriyoruz. Bu son aşama da oldukça kritik. Çünkü görünümün doğal olması bu aşamanın profesyonel bir biçimde gerçekleştirilmiş olmasıyla alakalı. Saçın ön çizgisi, alın çevresindeki yoğunluğu, saç köklerinin çıkış yönü kesinlikle doğru bir şekilde hassasiyetle ayarlanmış olmalı. Aksi takdirde işlem, hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır. Dolayısıyla, Fue saç ekimi ya da farklı bir teknikle saç ekimi yaptırmak isteyen hastalara en büyük önerim, alanında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip uzman bir doktora başvurmaları.”

Fue Saç Ekimi uygulamasından istediğiniz verimi almak istiyorsanız… 

Op. Dr. Leyla Arvas Fue Saç Ekimi uygulaması sonunda istenilen sonuçlara ulaşabilmek için olması gerekenleri şöyle özetliyor

Kullanılan teknik ve yüksek teknolojili medikal malzemeler

Bir saç ekimi uygulamasından en yüksek verimi almak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı kritik noktalar var. Örneğin, saç ekimi tekniğinde kanal açmada kullanılan medikal kalemler işlemin başarısında çok etkili. Eskiden Normal Fue Saç Ekimi dediğimiz yöntemde split denilen metal uçlu bir medikal kalem kullanılırdı. Şimdi ise bu medikal kalemlerin safir uçlu olanları tercih ediliyor. Bunun hastaya en büyük katkısı iyileşme sürecindeki hız ve konforun artması. Çünkü safir uçlu kalemlerle açılan kanallar çok daha minimal. Peki bu kanalların minimal boyutta olması hastaya ne kazandırır? Şöyle ki atılan kesi ne kadar küçükse işlem yapılan bölgedeki kabuklanmalar da bir o kadar az olacaktır. Kabuklanmanın az olması da iyileşme sürecinin çok daha hızlı gerçekleşmesi anlamına gelir.

Alanında uzman ve tecrübeli bir doktor

Tabii dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğer önemli faktör de işlem gerçekleştiren doktor ve profesyonel uzmanın gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olması gerekliliği. Saç ekim işleminde açılan kanallara saçların yönleri açısından ciddi bir hassasiyet ve el becerisi ile ekilmesi gerekiyor. Saçların uzama yönü çok önemli. Bir estetik uygulama yaptıracaksanız amaç, en estetik görüntüyü elde etmek olmalı.

Başarılı Bir Fue Saç Ekimi

Hijyenik bir ortam ve profesyonel bir operasyon kadrosu

Son olarak, hijyenik bir ortam ve uzman bir ekip. Saç ekiminin yaygınlaşması ve çok talep gören bir estetik uygulama olması sebebiyle ne yazık ki gerekli yetkinliğe sahip olmayan kişi ve merkezler de bu işlemi gerçekleştirebilecekleri iddiasında bulunuyor. Cazip teklifler başlığı altında gerekli şartları sağlayamamış kişi ve kurumlardan kesinlikle uzak durmak gerek. İşlemin yapılacağı merkezin şartlarına mutlaka dikkat edin, uygulamanın yapılacağı ortamı görün. Uzmanların sertifikalarını, lisanslarını sorgulayın. Unutmayın, her ne kadar yaygın olarak uygulansa da saç ekimi, ufak çaplı cerrahi bir işlemdir ve ayrıca bir özen, hassasiyet gerektirir.

Fue Saç Ekimi

Siz de sağlığınızdan ödün vermeden hayal ettiğiniz yoğun saç görüntüsüne ulaşmak, acısız, ağrısız ve yan etkisiz şekilde FUE Saç Ekimi uygulamalarından faydalanmak, alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile FUE Saç Ekimi yaptırmak ve FUE Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Op. Dr. Leyla Arvas’a ulaşın veya www.drleylaarvas.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın… 

Op. Dr. Leyla Arvas
Web Site: https://www.drleylaarvas.com
Facebook: @drleylaarvas
Instagram: @drleylaarvas
YouTube: LeylaArvas

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ