20.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Babynest Nasıl Yapılır?

Babynest Nasıl Yapılır?

Babynest Nasıl Yapılır?

Babynest Nasıl Yapılır? Bebeğinizi pamuklar içerisinde yatırmayı kim istemez ki.. Son zamanlarda ana kucağı benzeri adına babynest denilen ve satın almaya kalktığınız zaman oldukça para harcayacağınız bebek yatakları trend oldu. Peki babynest satın almadan nasıl kolayca dikilir? Çok malzeme gider mi? Kendimiz dikersek maliyeti ne olur? Merak ettikleriniz ve resimlerle babynest yapılışının aşamaları Türkiye’nin yeni bilgi platformu Bilgi Vitrini sosyal içerik sitesinde.

Yeni doğan bebeklerin doğumdan sonra iki ya da üç ay yatabilecekleri minik yataklara babynest adı verilmekte. Bebeklerin 40 mevlütlerinde de özel kıyafetlerine tamamlayıcı olarak kullanılan babynest yatakları son zamanlarda oldukça moda oldu. Bireysel olarak sosyal paylaşım sayfalarında satış yapan gruplarda bu ürünün daha süslüsünü daha çiçeklisini bulmanız mümkün. Hatta bu yataklara cibinlik takılan modelleri de mevcut. Ancak bu yatakta bebeğinizin sadece bir kaç ay yatacağını düşündüğünüzde fazla da masraf yapmaya gerek olmadığını anlayacaksınız. Kendi evinizde dikiş makineniz varsa bu yatağı kolayca hazırlamanız mümkün. Ancak dikiş makinesi olmadan elde dikmeye kalkarsanız oldukça zorlanır ve sıkılabilirsiniz.

Babynest Nasil Yapilir 1 1024x576 - Babynest Nasıl Yapılır? Bilgi ve Haber

100 liradan başlayan fiyatlara satılan babynest yataklar aslında fazlada bir malzeme içermiyor. Yapacağınız babynest yatağın büyüklüğüne göre kullanacağınız kumaşın metresi en çok para tutan ürün. Bu konuda pamuklu ürünleri tercih etmenizi öneririz. Yatak yapmaya öncelikle parşömen kağıdı alarak babynest yatağın kalıbını çıkararak başlayın. Bunun ardından dikiş payını da vererek kumaşınızı kesebilirsiniz. Bir hatırlatma, bazı kumaşlar yıkandıktan sonra çekerek küçülür. Bu nedenle aldığınız kumaşı önce yıkamanızı sonra ütüleyip kullanmanızı tavsiye ederiz. Yatağın ölçülerinde biraz büyük rakamlar kullanabilirsiniz. Çünkü babynest yatağınızın içini doldurup kenarda bulunan fitilini çekip bağladığınızda yatağınızın küçücük kaldığını göreceksiniz. Güzel bir babynest yapmak istiyorsanız önce bir deneme  yatağı yapmanızı tavsiye ederiz. Bir de bu yatakların içerisine kullanacağınız silikonu boncuk silikon seçin. En fazla kullanacağınız ürün silikon. İki ya da üç kilo silikona ihtiyacınız olacak. Youtube den babynest videolarını seyretmeyi unutmayın. Resim galerimizde farklı renk ve modellerde yatak bulabilirsiniz. Otuz liraya malzeme satın almanız mümkün. Süslemek de sizin hayal gücünüze kalmış.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ