04.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Apex Legends Türkiye Platformu Yayına Başladı !

Apex Legends Türkiye Platformu Yayına Başladı !

Apex Legends ücretsiz bir battle royale oyunudur. Respawn Entertainment tarafından geliştirilip Electronic Arts tarafından yayınlanmıştır. Şubat 2019’da piyasaya sürülen oyun kısa sürede büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. PC’nin yanı sıra Xbox, Playstation, Nintendo Switch ve Mobil’de de oynanabilmektedir.

Apex Legends muhteşem grafikleri ve oyun mekaniğiyle oyuncuları adeta büyülemektedir. Saldırı, Savunma, Destek ve Keşif olmak üzere 4 sınıfa ayrılan karakterler bulunmaktadır. Her biri kendine has özel yeteneklere sahiptir. Farklı oyun modları bulunmaktadır. Ancak bunlardan en çok sevileni Battle Royale’dir. PUBG’den de aşina olduğumuz bu modda; uçak gemisinden 3’lü gruplar halinde haritanın stratejik konumlarına atlayan toplam 20 takım lootlanarak zamana bağlı olarak daralan ring içerisinde hayatta kalmaya çalışır. Ne kadar iyi bir performans ile oyunu bitirirseniz o kadar yüksek puan kazanır ve daha hızlı seviye atlarsınız. Dereceli ligde oynuyorsanız daha yüksek ünvanlara erişebilirsiniz.

Oyun ‘’pay to win’’ tarzında olmadığı için birçok oyunseverin ilgisini çekmektedir. Dilerseniz oyunu oynayarak zaman içerisinde oyuniçi ürünleri (karakter temaları, silah temaları vs.) elde edebilir, beklemek istemez veya özel görünümlere anında erişmek isterseniz de ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Apex Legends Türkiye

Şu an için Apex Legends Türkiye sunucusu bulunmamaktadır. Türk oyuncular en düşük ping için çoğunlukla Avrupa sunucularına bağlanmaktadır. İstanbul’dan bağlanan bir oyuncu ortalama şartlarda 40-50-60 MS arası pinglerde oynayabilmektedir. Oyun dili İngilizcedir.

Apex Legends’ı tabiri caizse bağımlısı derecesinde çok seven Türk oyuncular tarafından kurulan Apexlegends.com.tr sitesi tüm Türk Apex severleri bir araya getirmeyi, kaynaştırmayı amaçlamaktadır. Sitede oyun ile ilgili tüm oynanış, rehber, bilgi, görsel, video içeriklerine ulaşabilir, aklınıza takılan her soruyu sorup cevap alabilirsiniz.

Apex Legends’ın önümüzdeki çok kısa bir süre içinde tüm dünyada en çok oynanan Battle Royale oyunu olduğunu görmek hiç te sürpriz olmaz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ