24.07.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Aldatıldığınızı Anlamanın 5 Yolu

Aldatıldığınızı Anlamanın 5 Yolu, ilişki yaşayan pek çok insan tarafından merak edilmekte olup bu püf noktalar, kişilerin aldatılıp aldatılmadıklarına dair çeşitli bilgiler vermektedir.

Aldatıldığınızı Anlamanın 5 Yolu

Aldatıldığını anlamın püf noktaları, ilişki yaşayan pek çok insan tarafından merak edilmekte olup bu püf noktalar, kişilerin aldatılıp aldatılmadıklarına dair çeşitli bilgiler vermektedir. Bilindiği üzere ilişkilerin sağlam bir temele dayanması noktasında en önemli husus güven duygusunun var olmasıdır. Güven duygusunun bulunmadığı ve partnerlerin birbirlerinden şüphelendiği ilişkilerin sağlam olması ve uzun sürmesi mümkün değildir.

İlişkide bulunan tarafların güven konusunu halletmeleri, sorunlu ilişkilerin düzelmesini olanaklı hale getirmekte olup sağlam bir beraberliğin oluşmasını mümkün kılmaktadır. Fakat bazı durumlarda güven duygusunun oturtulması mümkün olamayabilir. Bu durum, aslında birçok çiftin yaşadıkları bir problemi de beraberinde getirmekte olup ilişkilerin bitmesine neden olmaktadır. Aldatılmak olarak bilinen durum sonrası ilişkinin tarafları birbirlerine güven duyma konusunda ciddi problemler yaşamaktadır. İlişki yaşayan birçok partner aldatıldığını hissetmek sorunu ile baş etmeye çalışmaktadır. Peki ama aldatmak ve aldatılmak tam olarak nedir? Aldatıldığını anlamanın 5 yolu nedir?

Aldatılmak ve Aldatmak Nedir?

Türk Dil Kurumu Sözlüğü “aldatmak” kelimesinin tanımını farklı şekillerde yapmış olmakla birlikte bir ilişki içerisindeki aldatılmak 7. tanımda verilmektedir. Karı ve kocadan herhangi birinin eşine sadakatsizlik yapması olarak tanımlanan “aldatmak” kelimesi, ilişkilerin bitmesine neden olan durumlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. İlişki içerisinde bulunan taraflardan bir tanesi, partnerine sadakatsizlik yaparak aynı anda başka biri ile birlikte olabilmektedir. Bu durum, pek çok ilişki içerisinde bulunmakta olup birçok insan aldatıldığını nasıl anlarsın sorusu üzerinden çeşitli araştırmalar yapmaktadır.

Aldatıldığını anlamanın yöntemlerine geçmeden önce “aldatılmak” kelimesinin nasıl tanımlandığına da bakmak gerekmektedir. Türk Dil Kurumu Sözlüğünde geçen bu kavram, “aldatma işine konu olmak” şeklinde tanımlanmaktadır. Bu bağlamda aldatma eyleminin muhatabı olan kişi aldatılmış olmaktadır. Aldatılma eylemi, bu eylemin muhatabı olan kişi tarafından çeşitli yöntemler üzerinden anlaşılabilmektedir. Bu yöntemlerin neler olduğu birçok insan tarafından merak edilmekte olup bu yöntemler kesin bir bilgi verme konusunda sıkıntılı olabilmektedir. Sunulan yöntemlerin yalnızca yol gösterici olabildiğini ifade etmek çok önemlidir. Peki aldatıldığını anlamının püf noktaları nelerdir?

Aldatıldığınızı Anlamanın 5 Yolu

Aldatıldığını Anlamanın 5 Yolu Nedir?

Pek çok insan, partneri ya da eşinin çeşitli davranışlardan şüphelenmekte olup aldatılıp aldatılmadığını merak etmekte ve bu konu üzerinde bir soruşturma gerçekleştirmektedir. Aslında aldatıldığını anlamanın farklı yöntemleri bulunmakta olup bu yöntemler, kişilere yol gösterici olsa da bazen net sonuçlar veremeyebilir. Peki aldatıldığını anlamanın 5 yolu nedir?

Aldatıldığını nasıl ispatlarsın sorusu bağlamında ön plana çıkan 5 yöntem aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

Davranış değişikliği

Davranış değişikliği, aldatan kişilerde görülebilen hususlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişi partnerine adeti olmadığı halde sık sık hediye alabilmekte ya da gündelik hayatındaki alışkanlarını değiştirebilmektedir. Öte yandan yeni hobiler edinebilmekte olup farklı bir hayat tarzına bürünebilmektedir. Bunun yanı sıra partneri ile akıllıca olmayan nedenlerden ötürü kavga çıkarabilmektedir. Bu tarz davranış değişiklikleri aldatıldığını anlamanın püf noktaları içerisinde yer almakta olup partnerlere yardımcı olabilmektedir.

İlgi alanlarında değişiklik

Kişinin ilgi alanlarında gözle görülür bir değişiklik meydana gelebilir. Farklı tarz müziklere ya da sinema gibi farklı alanlara ilgi duyabilmektedir.

Kıyaslama sorunu

Partnerini farklı kadınlar ile kıyaslamaya başlayabilmekte olup bu durum, başka kadınların var olduğunu gösterebilmektedir.

Gizlilik konusu

Kişisel bilgilerine erişilmemesi adına telefon ya da bilgisayarına çeşitli şifreler koyabilmektedir. Aldatma eylemi içerisinde bulunan kişi partnerinin mesajları ya da görselleri görmesini istemeyebilir.

Suçluluk psikolojisi

Partnerinin yaptığı sürpriz ya da aldığı hediyelerden mutlu olmayabilir. Bu durum, kişinin içerisinde bulunduğu durumdan dolayı suçluluk duygusu içerisinde olduğunu gösterebilir.

Yukarıdaki başlıkların her biri, aldatıldığını anlamanın püf noktaları içerisinde bulunmakta olup net bilgiler vermeyebilir.

Bir önceki yazımız olan Zeki Bir Kadınla Beraber Olduğunuzun 10 Belirtisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ