26.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Afrodizyak Nedir?

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler listemize başlamadan önce Afrodizyak Nedir öğrenelim. Hanım ve erkeklerde cinsel istekliliği arttıran, vücuttaki libido seviyesini yükselten etkiye afrodizyak tesiri denir. Afrodizyak yediğimiz bazı besinlerle ve kullandığımız karışımlarla arttırılabilir. Yediğimiz deniz ürünlerinde, bazı meyvelerde, bazı sebzelerde ve kuruyemişlerde naturel afrodizyak tesiri bulunur. Afrodizyak tesiri yaratan yiyeceklerden verebileceğimiz örnekler şunlardır;

Çilek : Kuvvetli bir afrodizyak tesiri bulunan çilek, bununla beraber cilt problemlerine da naturel bir çözüm deposudur.

İncir : Çoğu zaman adamların cinsel enerjisini ve performansını arttırmak için kullandığı incir, içinde bulundurduğu B ve E vitaminleri yardımıyla de vücuda son aşama yararlı bir yiyecektir. Sindirimi de kolaylaştırması yardımıyla afrodizyak tesirini iyiden iyiye gösterecek ve cinsel birlikteliklerinizde daha rahat hissetmenizi elde edecektir.

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Muz : Cinsel performans için en sık başvurulan naturel kaynaklardan biri de şüphesiz ki muzdur. Muzu ister tek başına yiyerek, ister kabuğuyla pişirip değişik bir tat yaratarak tüketebilir ve libidonuza katkı sağlayarak muzun afrodizyak etkisinden faydalanabilirsiniz. Muzun kabuğuyla da tüketilebilmesinin sebebi kabuğun alt katmanında yer edinen bufotenin maddesi. Bu madde bedenimize keyif veriyor ve özgüvenimizi de arttırdığı için organik olarak libidomuz bu durumdan etkilenerek cinsel isteklilik had safhalara çıkıyor. Bunun haricinde gene muzun içinde bulunan B vitamini, vücudumuzda bulunan karbonhidratları enerjiye dönüştürmek için yoğun çaba gösteriyor. Bu çabanın da sonucunda yatakta daha uzun bir cinsel beraberlik ve daha azca bitkin olduğumuz için dayanıklılık elde etmiş oluyoruz. Erkekler için de oldukça başarıya ulaşmış bir testosteron üreticisi olduğundan muz, cinsel yaşam sağlığı için olmazsa olmaz bir meyve olma hususi durumunu koruyor.

Avokado : Oldukca eski dönemlerden beri cinsel gücü arttırıcı etkisiyle malum avokado, vücuttaki kösnü hislerini uyandırdığı için direkt olarak afrodizyak tesir yaratır.

Karpuz : Vücutta damarların genişlemesini elde eden karpuz, kanın daha rahat akmasını ve bununla bağlantılı olarak cinsel birleşme esnasında ereksiyon probleminin ortadan kalkmasını sağlar. Böylelikle karpuz yiyerek de vücudunuzda afrodizyak tesiri yaratabilirsiniz.

Zencefil : Oldukça uzun süredir bireydeki afrodizyak duygularını canlandırmak için meydana getirilen tatlıların içine ve değişik şifa karışımlarının içine koyulan zencefilin asla kuşkusuz ki erkeklerde ve hanımlarda afrodizyak tesiri yaratması da mümkün. Çay olarak da içilebilen zencefilin kan dolaşımını hızlandırdıktan sonrasında libidoyu da yükselttiği söylenmektedir.

Afrodizyak Etkisi Yaratan Yiyecekler

Sarımsak : Pişmeden tüketilmemesi şartıyla vücuda alınabilecek sarımsağın, cinsellik adına tüm hormonları çalıştırabildiği için alınabilecek en iyi afrodizyak etkili gıdalardan biri olduğu söylenmektedir. Kalsiyum, protein, C, B ve A vitaminlerini içeren sarımsak bu içeriklerini ferdin cinsel gücü için kullanmasına olanak sağlar. Pişmeden olarak tüketilmemesi mevzusu da cinsellik esnasında partnerinizin kokudan rahatsız olabilme ihtimalinden meydana gelmektedir.

Lahana : İçerisindeki enzimlerle bilhassa erkeklerde cinsel istekliliği en uç noktaya vurdurduğu söylenmektedir. Lahananın bu yüzden erkekler için iyi bir afrodizyak deposu olduğu belirtilmektedir.

İstiridye : Romalılar zamanından beri organik bir afrodizyak deposu olan istiridye, içinde bulunan aminoasitlerle hanımlarda ve erkeklerde cinsel istekliliği arttıran besinler arasındadır.  İçerdiği çinko enzimi de erkeklerde sperm sayısının fazlalaşmasına yararlı olmaktadır.

Çikolata : Afrodizyak tesir denilince akla ilk gelen yiyeceklerden biri çikolatadır. Çikolatanın içinde bulunan endorfin maddesi kişinin kendisini daha iyi hissetmesine sebep olduğundan daha rahat bir halde cinsel birleşme yaşamasına da olanak sağlıyor. Bunun haricinde ihtiva ettiği triptofa maddesi stresi ve sıkıntıyı azaltıp vücutta hareketliliği sağlayarak libidonun artmasına sebep oluyor.

Bal : Balın ihtiva ettiği B vitamini, erkekler için testosteron üretimini arttırmak adına son aşama faydalıdır. Evli çiftlerin evlendikten sonrasında geçirdikleri ilk günlerin ismine ”balayı” denmesinin de balın bu aşama cinsel performansa destek olmasında kaynaklandığı rivayet edilir. İçeriğinde bulunan karbonhidratlar bedenen oldukça enerjik olunmasını ek olarak da cinsel performans için lüzumlu olan kas gücünün sağlam olmasını sağlar. Östrojen maddesiyle de vücuttaki kan akışını hızlandırarak erkeği ve hanımı tahrik edebilme özelliği vardır. Balın bunca yararını kadın-erkek hepimiz afrodizyak etkisinden yararlanmak için kullanabilir.

Bir önceki yazımız olan Görev Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizde nasıl para kazanılır ve para kazanma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ