20.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Telefona Su Kaçtı Ne Yapabilirim?

Telefona Su Kaçtı Ne Yapabilirim?

Telefona su kaçtı ne yapabilirim?  diye kara kara düşünüp duruyor musunuz? O zaman fazla düşünmeyin tonlabilgi imdadınıza koşuyor. Telefona su kaçması diye tabir ettiğimiz telefona sıvı teması olayı hemen hemen çoğu kişinin başına gelmiştir. Hele ki pahalı bir telefona sahipsek, bu durum daha da can yakmaktadır. Birazdan anlatacağım yöntem her telefonda işe yaramayabilir fakat %70 – 80 telefonunuzu kurtarma ihtimaliniz var. 2 saat boyunca telefonla denize girdikten sonra bu yöntemi uygulayarak telefonumu eski haline döndürdüm. Fakat arıza büyük ise yine de yetkili servise gitmeniz de yarar olacaktır.

Telefona Su Kaçtı Ne Yapabilirim? diyorsanız buyrun size yapacaklarınız:

  1. Telefonu kesinlikle hemen kapatıyoruz ve açmıyoruz. Elektrik bağlantısını kesiyoruz. Eğer bataryası çıkabiliyorsa çıkarıyoruz.
  2. Kuru bir bezle telefonumuzu siliyoruz ve eğer telefona kaçan su tuzlu ya da kirli ise, telefonu alkolle temizliyoruz.
  3. Çok sıcak olmayan fön makinesi ile kurutuyoruz.
  4. Bataryasını çıkardıktan sonra ağzı kapalı bir kavanoza telefonu koyuyoruz ve üzerini kaplayacak kadar pirinç ilave ediyoruz. Bu şekilde 2 gün bekletiyoruz. Pirinç havadaki nemi emdiği için, telefonumuzun içerisinde ki nemi de emerek, telefonunuzun[ads2] kurumasını sağlar.
  5. Telefonu çıkartıp, ekranda baloncuk v.b. var mı diye bakıyoruz. Eğer varsa biraz daha pirincin içinde bekletiyoruz.
  6. Telefonumuzun kuruduğundan eminsek, pirincin içerisinden telefonu çıkartıp, açıyoruz.

Bu yöntemi uygulayarak telefonunuzu eski haline getirebilirsiniz.Bu yöntem kendim tarafından denenmiş ve başarıya ulaşmıştır. Tabi hızlı olmakta fayda var. Telefonunuza su kaçtıktan hemen sonra bu yöntemleri uygularsanız, kurtarma ihtimaliniz fazlalaşır.

Bir önceki yazımız olan Güneş Saati Nedir? başlıklı makalemizde teknoloji ve teknoloji haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ