20.05.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Patates Kabuğu İle Beyaz Saçlara Son!

Patates Kabuğu İle Beyaz Saçlara Son!

Patates Kabuğu İle Beyaz Saçlara Son! Patates kabuğu ile saç bakımı yapmak oldukça pratik ve sağlıklıdır. Patates kabuğunu kullanarak saçınızı eski sağlığına ve güzelliğine kavuşturabilirsiniz. Patates kabuğunun en etkili olduğu bölüm ise; saç beyazlarıdır. Saçlardaki beyazlamalara engel olmak ve beyaz saçları eski haline getirmek için patates kabuğu kürünü uygulayabilirsiniz.

HAZIRLANIŞI

3-4 adet orta boy patates iyice yıkandıktan sonra kabukları soyulur daha sonra bu kabuklar tencere içerisine alınır ve kabukları iki parmak geçecek kadar su eklenir ve 30-35 dakika kadar kaynatılır. Duruma göre su miktarını azaltabilirsiniz ve daha koyu bir yıkama suyu elde edebilirsiniz. Yıkama suyu soğuduktan sonra süzülür ve daha kalıcı etki için içerisine lavanta yağı veya biberiye yağı eklenebilir.

Patates Kabuğu İle Beyaz Saçlara Son!

Gelelim uygulamaya; bir fırça yardımı ile patates suyu saça uygulanır. Bazı yorumlarda haftada 2-3 defa uygulanması ile 2-3 ay gibi kısa bir sürede saçlarda beyazlama sorununun ciddi oranda gittiği hatta beyaz saçların eski tonlarına kavuştuğu dile getirilmiştir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ