21.04.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Nasıl Hızlı Uyunur?

Nasıl Hızlı Uyunur?

Nasıl Hızlı Uyunur? Çok çabuk uykuya dalmak neredeyse herkesin hayali ve arzusudur çünkü günlük hayatta ki koşuşturmacadan, yoğunluktan ve yorgunluktan bu şekilde kaçar ve dinleniriz. Hızlı uyumak için bir kaç etkili yöntem mevcuttur ve gerçekten uygulandığında daha siz fark etmeden uykuya dalmış olursunuz.

Hızlıca uyku haline geçmek için sizi çok da heveslendirmeyen ve mümkünse sıkıcı bir kitap okumak bir numaralı uykuya dalma aracıdır. Siz onu okumaya çalışırken birden nasıl olduğunu anlamadan uyumuş ve rüyalar alemine dalmış olacaksınız. Kitap okumanın yanında, bilimsel bir dergi, ağır makale ve denemler, belki ders kitabı okumak uykunuzu istediğiniz gibi getirecektir.

hızlı uyku

Burada dikkat edilmesi gereken nokta okumayı gerçekleştirirken mümkün olduğu kadar yatay pozisyonda konumlanmanızdır. Yani yatakta yatarken kitap okumaya çalışmak uykunuzu daha çabuk getirecek böylelikle siz de daha çabuk dinlenme zevkine erişeceksiniz. İkinci yöntem olarak yine yatakta yatarken slow olarak adlandırılan sakin, hareketsiz ve dinlendirici müzikler dinlemenizdir. Bu yöntem ile daha önceden de karşılaştınız ve aslında tüm insanlar aşağı yukarı böyle bir müzik eşliğinde uyutuldular evet tabi ki bebekken.

Ninniler nasıl da bizi hemencecik uyuturdu da annemiz ve babamız rahat ederdi e bebeğim e diye diye. İşte şimdi ve şu an da klasik müzik dinlemek sizi hem rahatlatacak hem de uykuya daldığınız o eski günlerde ki gibi yani edindiğiniz alışkanlığı açığa çıkarıp amacınıza ulaşmanızı sağlayacaktır. Diğer bir yöntem ise egzersiz yada spor yapmaktır ki bu oldukça etkili bir yöntem olduğu yasınamazdır. Egzersiz bedenen bir insanı yorar, gevşetir, rahatlatır, mayıştırır ve yorulmasını sağlar. Bundan sonra sizin yapmanız gereken ilk şey ise sıcak bir duş almak suretiyle rahat bir yere uzanmaktır. Egzersiz etkisini hemen gösterecek ve siz hızlıca o yorgunluk ve gevşeme ile uykuya dalıvereceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ