21.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Meme Kanserinde Erken Tanının Önemi

Meme Kanserinde Erken Tanının Önemi

Dünyadaki en tehlikeli kanser türleri sırasında ikinci sırada yer alan meme kanseri ölümcüldür ve bu hastalıkta erken tanı oldukça önemlidir.

Bütün kadınlar kendi kendilerine muayene yapmalı ve eğer gerek duyarlarsa doktora gözüküp mamografi çektirip meme kanseri ile karşı karşıya olup olmadıklarını öğrenmeli ve buna göre hareket etmelidir.

Meme kanseri ölümcül bir kanser türüdür ancak tıp günümüzde çok ilerlemiş durumdadır ve erken tanı yapıldığı taktirde tedavisi mümkündür. Bu yüzden meme kanserinde erken tanı çok ama çok önem taşımaktadır.

Bir kanser türü çeşidi olan meme kanserinin de çeşitleri vardır. Bu kanser çeşitlerinden biri süt bezleri içinde oluşur, bir memede yada iki memede birden oluşan bir meme kanseri çeşididir.

Koltuk altına doğru giderler ve metastatik meme kanseri adı verilen memeden başka organlara bulaşan kanser türü ortaya çıkar. Diğer kanser türlerinde de olduğu gibi meme kanserinde de erken tanı çok önemlidir ve erken tanı ile hayatınız kurtulabilir.

Bir önceki yazımız olan Kadın ve Erkeklerde En Sık Görülen Kanserler başlıklı makalemizde sağlık ve sağlık haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ