24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Lineer Armatürlerle Aydınlatma

Lineer Armatürlerle Aydınlatma

Günümüzde  lineer aydınlatmalar, farklı ticari, ofis, konut, mağaza vb. sektörlerde insanların, mimarların ve tasarımcıların, hatta tüketicilerin ihtiyaçlarının çok büyük ve önemli bir kısmının çözülmesine neden olmuştur.

Lineer ışıkların çeşitliliği ve gömme, yüzey ve asma şeklinde monte  edilebilme özellikleri, onları her türlü aydınlatma konsepti ve tasarımında kullanışlı hale getirmiş ve en önemli ve güncel aydınlatma yöntemlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Modern mimaride dekoratif cihazlar.

Ankastre  Lineer armatür: Kenaf, alçı, MDF tavanlar ve daha fazlasında kullanıma uygundur.

Gömme Lineer armatür : Duvara, ahşap bölmeler veya metal oluklar arasına montaj için kullanılır.

Sarkıt Lineer armatür: Genellikle yüksek ve ışık kaynağının yere yakın olması gereken mekanlarda kullanılır.

Doğrusal bir ışık kullanarak, uzun ve keyfi uzunlukta sürekli dar bir çizgi biçiminde veya kare ve özelleştirilmiş eğriler gibi çeşitli geometrik şekiller biçiminde bir ışığa sahip olabilirsiniz.

Aydınlatma kaynağının herhangi bir kısmı ve lineer lambadaki çip yandığında veya hasar gördüğünde ayrı ayrı değiştirilebilir, bu nedenle lineerin tamiri ve değişimi için ışık kaynağının tamamının değiştirilmesine gerek yoktur ve bu durum bununla ilgilidir.

Lineer Aydinlatma - Lineer Armatürlerle Aydınlatma Bilgi ve Haber

Lineer  aydınlatma trendleri:

Günümüzün minimal ve hesaplı mimarisi, aydınlatma ve iç dekorasyonun sadece aydınlatmaya değil, aynı zamanda aydınlatmanın ve aydınlatmanın nasıl kullanıldığına da odaklanmasını sağlar ve doğru ışık ve ideal konsept ile istenilen mekana daha fazla derinlik kazandırılır. Modern mimari ile aydınlatmada yaratıcılıkla farklı fikirler yaratmak için aydınlatma araçları.

Hegzagon lineer armatür

Hegzagon lineer armatür , en trend ışıklardan biridir ve çoğunlukla önceden belirlenmiş tasarım ve konseptlerle iç dekorasyona yöneliktir. Altıgen mimarinin kökleri birçok eski cami ve tomarda görülebilmektedir ve bu durum, binanın içinde oluşturulan alana iyi bir derinlik kazandırmak için lineer armatürlerin kullanılmasını sağlamıştır. Hegzagon lineer armatür ofis veya restoran gibi yerlerde kullanılması, o mekandaki farklı insanların bir arada olma, barış ve düzen içinde yan yana olma duygusunu güçlendirebilir.

Üçgen lineer armatür

Tasarım ve dekorasyonda çokça kullanılan bir diğer unsur ise üçgendir. Üçgenin ucunu yukarıya koyduğumuzda erkeksi bir durumu çağrıştırır, aşağıya koyarsak ise kadınsı bir durumu çağrıştırır.Farklı mekanlarda üçgen lineer kullanarak mekana özel bir efekt verebilirsiniz. mekanın yanı sıra o mekanın dekorasyon konseptine ve kullanıcıya vurgu yapıldı. Üçgen lineer ışık da diğer lineer ışık türleri gibi hem önceden belirlenmiş boyutlarda hem de özelleştirilmiş boyutlarda üretilebilmektedir.

Orbit lineer armatür

Tavanda doğrusal bir daireyi sarkıt olarak kullanmak, farklı avize ihtiyacınızı çözebilir. Orbit lineer armatür, küçük ve büyük daire şeklinde, kişiye özel ölçülerde üretilmekte olup, otel ve binaların resepsiyon, lobi gibi çeşitli departmanlarının merkezinde kullanılabilecek en iyi aydınlatma araçlarından biridir. Ayrıca doğrusal ışıkları iç içe zincirler halinde aşağıdan görünecek şekilde düzenlemek için farklı yükseklik seviyelerinde irili ufaklı birkaç halka ışık düzenleyebilirsiniz.

Doğrusal ışıkların kullanımına ilişkin daha fazla tavsiye ve rehberlik için Tekwat‘ın danışman mühendisleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ