Bilgi Vitrini

Lazer Kesim Makinelerini Çalışma Prensibi Nasıldır?

Lazer Kesim Makinelerini Çalışma Prensibi Nasıldır?

Lazer Kesim Makinelerini Çalışma Prensibi Nasıldır? Fastech Machinery sitesi (CNC katlama makineleri) cnc folding machines, pres makineleri ve lazer kesim makinelerinin satışını yapmaktadır. Özellikle üretim hatlarında büyük önem taşıyan lazer kesim makineleri hassas kesim ve dizayn yapabilmek adına kullanılmaktadır. Genelde endüstriyel üretim alanlarında kullanılır.

Lazer Işını Nasıl Oluşur?

Lazer kesim makinelerinin çalışma prensibinde buharlaşma ve erime uygulamaları bulunur. Bu sayede kesim yapılan bölgede temiz bir kesim sağlanır. Elektriksel ateşleme ya da lamba tetiği bulunur. Dalga yayma materyali kullanılarak kapalı alanlarda kimyasal reaksiyona girilir. Ardından yüksek güçte ışın yayılımı ile beraber lazer ışın meydana gelir. Fastech Machinery olarak Co2 cam tüp makinede elektrik ile tepkimeye giren karbondioksit gazı kullanılır.

Ayrıca lazer tüpünde helyum ve azot gazları kullanılır. Bu sayede lazer kesim makinelerinin kullanımları daha verimli hale gelir. Genelde cam ve metal tüp çeşitleri kullanılmaktadır. Özellikle pleksi, ahşap gibi yumuşak malzemeleri kesmek için cam tüplü lazer makineler kullanılır. Metal tüplü lazer kesim makineleri ise metal gibi sert cisimleri kesmek için kullanılır. Lazer ışınları saydam oldukları için gözle görülmezler. Işın üretildikten sonra yansırken monokromatik ışın olarak yansır.

6760046420view (1) - Lazer Kesim Makinelerini Çalışma Prensibi Nasıldır? Bilgi ve Haber

Lazer Kesim İşlemi

Lazer tüpünden ışınlar çıkar. Bu aşamada ayna ve kesme başlığı kullanılır. Tüm bu süreçte kesme makinesinin aynalarının iyi ayarlanmış olması gerekir. Eğer ayna açılarında bir problem olursa lazer ışınların odağı bozulmuş olur, dolayısıyla temiz bir kesim gerçekleşmez.

Kesim işlemindeki adımlar;

 • Lazer ışınları kesim kafasına ulaşır
 • Kafanın içinde 1 tane odak lensi bulunmaktadır
 • Lazer ışınları lense ulaşır, burada yoğunlaşır ve malzemeyi keser şeklinde sıralanabilir. Odak ayarı da kesim için oldukça önemlidir.
97290view (4) - Lazer Kesim Makinelerini Çalışma Prensibi Nasıldır? Bilgi ve Haber

Fastech Machinery Ürünleri Nelerdir?

Fastech Machinery üretim hattında olması gereken çoğu ürünü sitesinde bulundurmaktadır. Sheet metalworking (Sac metal işleme) gibi ürünler dışında farklı ürünler de yer almaktadır.

81330view (1) - Lazer Kesim Makinelerini Çalışma Prensibi Nasıldır? Bilgi ve Haber

Bunlar;

 • Hydraulic Type Presses
 • Tapping Machines
 • HVAC Solutions
 • Bandsaws
 • Hydraulic Benders
 • Ironworkers
 • Rolling Machines
 • Shears
 • CNC Pressbrakes
 • Folding machines
 • Metalworking (Metal İşleme) şeklinde sıralanabilir.

1. sınıf kalitedeki ürünler üretimin daha verimli ilerlemesine katkı sağlar.

18660flexen fx 01 - Lazer Kesim Makinelerini Çalışma Prensibi Nasıldır? Bilgi ve Haber

Ürünlerin Özellikleri Neler?

Fastech Machinery sitesindeki ürünler üretim ihtiyaçlarını karşılayacak mükemmel çözümlere sahiptir. Tanınmış ve kaliteli makineler müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Dolayısıyla uzun ömürlü bir kullanıma sahiplerdir. Teknolojinin tüm getirileri kullanılarak tasarlanan makineler verimli çözümler sunmaktadır.

Diğer Hizmetleri Neler?

Fastech Machinery farklı hizmetlere de sahiptir. Genel olarak tüm dünyadaki üreticilerle iş birliği yapmak amacıyla kurulmuştur. Danışmanlık faaliyetleri ile talep edilen projelere uygun ürünler hazırlanabilir. Ayrıca satın alma sürecine de yardımcı olmaktadır. Bunu sipariş edilen ürünün takibini yaparak gerçekleştirmektedir. Deneyimli uzman kadrosu sayesinde tüm makinelerin kalite kontrolünü de sağlamaktadır. Ayrıca satış sonrası hizmet ve yedek parça takibini de gerçekleştirmektedir. Kısaca makine sektörü ile alakalı her şeyi kapsamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kars Eski Kaşarının Kalitesi Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde Kars eski kaşar, soğuk sıkım zeytinyağı ve Tunceli Pülümür balı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ